Netinkäytön valvonnasta

Kuinka moni vanhempi kontrolloi murrosikäisten lastensa netinkäyttöä jonkinlaisella vakoiluohjelmalla? Estättekö sivuja, laitatteko aikarajoja, tarkkailetteko avattuja sivuja ja käytettyjä ohjelmia? Vaaditteko että lapsenne näyttää teille keskustelunsa ja sähköpostiviestinsä?
4206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Seriously? yritätkö tuhota lapsesi oikeuden omaan elämään\yksityisyyten?

Äänestä
  • En minä yritä, vihaan juuri tuollaisia vanhempia. Halusin vain herättää keskustelua aiheesta.

    Äänestä

NO vittu JOO KAIKKI PAITSI PORNOSIVUT ON ESTETTY

Äänestä
  • Asiaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valvova silmä kirjoitti:

Kuinka moni vanhempi kontrolloi murrosikäisten lastensa netinkäyttöä jonkinlaisella vakoiluohjelmalla? Estättekö sivuja, laitatteko aikarajoja, tarkkailetteko avattuja sivuja ja käytettyjä ohjelmia? Vaaditteko että lapsenne näyttää teille keskustelunsa ja sähköpostiviestinsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu