Miten hyödyntää selvänäkemistä?

tyttö-17

Näen joskus enneunia ja jopa henkiä. Tunnen energioita, auroja jne. Haluaisin jotenkin hyödyntää näitä ominaisuuksia niin, että voin auttaa niillä muita ihmisiä. Olen lukenut kirjoja selvänäkijöistä, jotka auttavat "eksyksissä olevia" ihmisiä löytämään takaisin polulleen, ohjaavat muita jne. Tiedän, etten ole virheetön ja täydellisen hyvä ihminen, mutta haluaisin silti edes yrittää tehdä ihmeitä. Olen pystynyt selvänäkemään ennenkin, useimmiten ko. ominaisuus on kuitenkin "passiivinen", eli se ei toimi silloin kun haluan. Poikkeuksia on toki ollut, kun olen jaksanut keskittyä tarpeeksi, mutta aina kova keskittyminenkään ei tuota toivottua lopputulosta.
Pelkään kuitenkin, että minusta tulisi ylpeä, tai pitäisin itseäni muita parempana, jos onnistuisin harjoittamaan selvänäköä aktiiviselle tasolle. En halua tulla itsekkääksi tai ylpeäksi.

Tunnetteko ihmisiä, jotka auttavat muita selvänäkemällä tai esimerkiksi poistamalla heistä negatiivista energiaa tms?

4

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö-17

      Lisään siis vielä, että en halua auttaa ihmisiä rahasta, vaan tekisin sen vapaaehtoisesti. Raha ei mielestäni kuulu näihin juttuihin ollenkaan.

      Tunnen toisten auttamisen jonkunlaisena kutsumuksena. Näen joskus unia, joissa autan muita ja tunnen itseni onnelliseksi. Näen kerran unen, jossa autoin useita ihmisiä, ja unessa joku henkilö (en nyt muista kuka) sanoi, että tulen tulevaisuudessa tekemään monia hyviä tekoja. Haluaisin, että uni kävisi toteen! Ainoat esteet unen toteutumiselle on epävarmuus sen suhteen, että pystynkö ihmetekoihin, sekä pelko vallanhimoon, ylpeyteen ja ahneuteen liittyen. Olisin valmis luopumaan selvänäkemis-kyvystä, jos tietäisin, että en pystyisi hallitsemaan sitä ja se turmelisi minut ja tekisi minusta itsekkään.

    • Melchanic
    • lotossa 7 oikein

      No, lotossa veikkaa joka viikko oikein vuoden ajan ja jaa kaikki rahat hyväntekeväisyyteen, eikö se olisi jo jotain?

    • Indigo 2012

      Jos haluat vaihdella ajatuksia aiheesta enemmän niin tiputappa minulle mailia
      jtp(at)saunalahti.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1649
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1444
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1377
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      56
      1280
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1258
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe