TÄRKEÄTÄ !!!

Onko sellaista virusta joka voisi estää käyttöjärjestelmän uudelleenasentamisen ???
Tai uuden käyttiksen asentamisen ?

Ja onko toi wee wee wee piste Vxheavens piste com

Laillinen ? (vxheavens)
9141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jaa a. Mihinkäs hämärähommiin meinasit sitä käyttää ? Käyttöjärjestelmän
asennuksen estävä virus pitäisi olla sellainen joka asennetaan biosiin. Koska kovalevylle on turha laittaa mitään kun sen voi pyyhkiä alusta lopuun puhtaaksi ennen mitään asennuksia. Ja noita biosinkin saastuttavia viruksia on tod. vähän ja josko nykyisin dual bios aikaan enään yhtään.

Äänestä

Minun chrome ei anna edes mennä sinne.

Äänestä
  • Väärä tulkinta chromelta. Kyseessä ei ole haittaohjelmasivusto vaikka siellä haittaohjelmia onkin.

    Äänestä

Kyllä niitä bootti-lohko viruksia on.

Äänestä
  • Buuttilohkon sotkeminen ei vielä estä käyttöjärjestelmän uudelleen asennusta toiselta buuttaavalta laitteelta.

    Äänestä

  • UPDATE_9452388 kirjoitti:

    Buuttilohkon sotkeminen ei vielä estä käyttöjärjestelmän uudelleen asennusta toiselta buuttaavalta laitteelta.

    "Buuttilohkon sotkeminen ei vielä estä käyttöjärjestelmän uudelleen asennusta toiselta buuttaavalta laitteelta. "
    No ei sinänsä. Mutta jos käynnistys-sektorilla oleva haitta-koodi ajetaan ja on muistissa toimintavalmiina niin pystyyhän se estämään minkä tahansa toiminnon.

    Äänestä

  • kuk234wer kirjoitti:

    "Buuttilohkon sotkeminen ei vielä estä käyttöjärjestelmän uudelleen asennusta toiselta buuttaavalta laitteelta. "
    No ei sinänsä. Mutta jos käynnistys-sektorilla oleva haitta-koodi ajetaan ja on muistissa toimintavalmiina niin pystyyhän se estämään minkä tahansa toiminnon.

    Joo.

    Äänestä

Onko sellaista virusta joka voisi estää käyttöjärjestelmän uudelleenasentamisen ???"
On. Ensimmäinen oli cih virus vuodelta 1999 joka kirjoitti BIOSsin uudelleen ja kone ei sen jälkeen enää käynnistynyt.

http://fi.wikipedia.org/wiki/CIH

"Ja onko toi wee wee wee piste Vxheavens piste com Laillinen"

On. Sivusto on tietoturvatutkijoita ja alan harrastajia vartren. Siellä olevat haittaohjelmat ovat jo vanhoja ja virustorjunnat tunnistavat ne kaikki ja haittaohjelmien ohjauspalvelimetkin ovat jo pois käytöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mahdollista ? kirjoitti:

Onko sellaista virusta joka voisi estää käyttöjärjestelmän uudelleenasentamisen ???
Tai uuden käyttiksen asentamisen ?

Ja onko toi wee wee wee piste Vxheavens piste com

Laillinen ? (vxheavens)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu