Näin eilen vessaan mennessäni mielenkiintoisen ilmiön,
ympärilläni leijui satoja, ellei peräti tuhansia valkoisia, pyöreitä, pehmeitä,
osittain läpikuultavia, n. 1,5 cm halkaisijaltaan olevia valopalloja.
Nuo pallot tuntuivat olevan alati liikkeessä ja ne täyttivät koko tilan.
Kello oli hieman ennen puolta yötä, laitoin sitä ennen kännykän lataukseen ja senkin valo tuntui palavan normaalia kauemmin. Pimeään vessaan mennessäni
näin koko tilan täyttävän valopallojen joukon.
Onko kukaan kokenut vastaavaa? Pallot olivat pyöreitä ja niiden olemus oli pehmeä, ei siis kovia reunoja havaittavissa. Harmaita ja mustia osia oli myös mukana palloissa.
Pyöreät, leijuvat valkoiset
15
2447
Vastaukset
- Näyttivät hieman...
http://www.el-ljud.se/content/catalog.ste/content/eljd009.dsc/preview.jpg
kuvassa olevilta isoilta palloilta.- siiilmääät
Mikä kuva tuo on,minä nimittäin nään juuri tuon kuvan kaltaisia juttuja.Mitä tuo kuva esittää,mitä noi on.Onksne jotain bakteereja.
- Plasmapallo
Googlaa " Diana Cooper enkelipallot ".
Joskus näitä ilmassa liikkuvia ja tanssivia palloja minullakin on esiintynyt vuosia sitten.
Yritin pitää jatkuvaa kuumeilua poissa reseptittömillä särkylääkkeillä useita päiviä, kun 'projekti' piti hoitaa loppuun.
Ajoin aika huonossa pitkän matkan kotiin "maalikylälle". Kun keuhkosairauksien erik. lääkärille pääsin, hän totesi sen keuhkoputkentulehdukseksi.
Sain antibioottikuurin ja käytin sen; pomppivat pallot ei ol sen koommin näkökenttää sumentaneet.- valopullukka
Orbs! Harva, mutta kasvava joukko, näkee niitä paljailla silmillä. Kaikki voivat saada niitä valokuviin tai videolle.
- Lukija <3
Tällaisista ilmiöistä kertoo myös kirja "Enkeleitä hiuksissasi" jonka kirjoittaja on omakohtaisesti elänyt enkeleiden ympäröimänä ja nähnyt enkeleitä siis pienestä lapsesta saakka :)
- Tuntematon potilas
Työpaikkalääkärini löysi keuhkoistani naisten juttuja. Kävin kyllä kehkonvaihdosleikkauksessa, mutta ne naisten jutut palautuu keuhkoihin aina vaan uudestaan. Mitä yliluonnollista tässä on?
- hullu-.
Hei, minä olen nähnyt saunan oven läpi suuren valkoisen pallon. Se kasvoi kasvamistaan ja sitten katosi. Tähän tosin liittyy psykoottisuuteni ja luultavasti sen tuotosta koko näky, mutta huvittavaa jos joku muukin näkee samoja palloja.
- Terveeksi todettu
Näistä on kirjoitetty kokonaisia kirjoja.
Ne on sieluliekkejä. Kuolleiden sielut voivat palata juuri tällaisina valopalloina elävien läheisten luo. Mun luona pyörii kaksi tällaista. Ne on rauhanomaisia ja harmittomia mutta joskus ärsyttäviä. Ainakin kun törmäilevät öisin kitaran kieliin tai huuliharppuun. Ne ovat kuin pieni tuulenhenkäys mutta saavat silti huuliharpun soimaan vaimeasti.
- JeesuksenOma 68
***Näin eilen vessaan mennessäni mielenkiintoisen ilmiön,
ympärilläni leijui satoja, ellei peräti tuhansia valkoisia, pyöreitä, pehmeitä,
osittain läpikuultavia, n. 1,5 cm halkaisijaltaan olevia valopalloja.
Nuo pallot tuntuivat olevan alati liikkeessä ja ne täyttivät koko tilan***
Kun näet nämä valopallot nyt seuraavan kerran ,ajattele Jeesusta ja pyydä häntä tulemaan sinun elämäsi Herraksi .olen varma että et pety jos näit teet:)- voihan nenä
"Kun näet nämä valopallot nyt seuraavan kerran ,ajattele Jeesusta ja pyydä häntä tulemaan sinun elämäsi Herraksi .olen varma että et pety jos näit teet:) "
Meinaaksä et noissa on jotain pahaa vai? tästä sen huomaa et yli uskovaiset ihmiset pelkää tuntematonta ja leimaa kaikki heti paholaisiks ja demoneiks ties mitä s aatanoita koska raamattu puhuu niin paljon paholaisesta,pelkäättekö oikeesti noin paljon sitä helvettii?
- vagavande
Nuo näkökentässä pelmuavat liikkuvat valopallot kertovat enimmin hapensaantielimistön tulehdustilasta.
Terveyskeskuslääkäriltä pitäisi pyytää lähete keuhkoröngteniin, koska nuo leijuvat pallot kertovat kehon hälytystilasta. - Minä vain
Olen nähnyt meedio käynneillä tuollaisia valopalloja ja joskus ihan omassa kodissanikin. Jonkinlaisia sielupalloja ovat. Ei kannata pelätä, päinvastoin.
- helppo diagnoosi
Verenkiertohäiriö aivoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1645258
- 114198
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513675Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032955Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62098- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121358Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621234Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4081219