Tuohan on halpisluureissakin. Ja tietenkin iphonessa
N9:ssä ei ole fm-radiota???
miksei???
131162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Voisko kuunnella nettiradiota....
ja iPhone4:ssä ei ole FM radiota. APPSina saa tietenki sitte.
rautatuki löytyy (myös FM lähettimelle), vain softa puuttuu.
Voitko tarkentaa mitä tuo tarkoittaa? Saako N9:ssä kuuluun radion jotenkin? Toimiiko edes nettiradio, vaikka sitä kautta syö tietenkin patteria.
Kaikki ei kuuntele kaiket päivät ladattua musiikkia, vaan ihan radiolle on vielä käyttöä. Miten Nokian insinöörit voi olla näin pihalla ettei tätä ominaisuutta ole 699 euron laitteessa ??
saatavilla olevan tiedon mukaan ohjelmistopäivityksellä FM radio olisi saatavissa.
ehkäpä Apsina.
ehkäpä FM radio alkaa olemaan mennyttä aikaa ja tässä halutaan suunnata internet radion suuntaan....en tiedä.
Nelosessani ei ole radiota se on paha puute jos 9 puutuu niin good bay
mitä sillä fm radiolla tekee kun on tuhansien kanavien nokia internet radio,yle radio ym ym netti radio sovellukset ovi storesta,rätisevä fm sucks
Itsekin käytän juuri tuota internet radiota jos käytän... En enää ole käyttänyt kännykän FM radiota moneen vuoteen....
1. Joskus data pätkii (maantieteellisestikin) ja fm kuuluu missä tahansa.....eikä tarvi odotttaa streaming latausta, kuuluu heti.
2.Fm radio ei syö akkua suuri lainkaan (jos kuuntelee paljon niin suuri plussa!)
3. Ulkomailla voi kuunnella ilman datakuluja.
nettiradio kun syö vain akkua mahottoman nopeasti ja aina ei ole saatavissa hyvää datayhteyttä että sitä voisi kuunnella katkoamatta..
Mistä maaallikko löytää radion muuten hyvästä puhelimesta?
Onko ainut mahdollisuus kuunnella netin kautta?
http://my-meego.com/software/applications.php?fldAuto=488&faq=2
Lumiassa ei voi kuunnella edes standardeja nettiradioita (mp3-striimejä), tulee aina ilmoitus "tätä tiedostoa ei voi toistaa puhelimellasi".
FM-kanavat kuuluvat vain jos kytkee kaiuttimen pois päältä. Eli nappikuulokkeista kuuluu mutta ei voi kuunnella kaiuttimen kautta.
Nokia N9 FM Radio app available in the store: http://store.ovi.com/content/262564