Se ketju, jossa käsiteltiin hypnoosin tekniikoita ja miten voi sitä oppia. Tuliko ketjuun jotain sellaista, mikä loukkasi jotain vai mainittiinko nimiä ?? vielä kun viimeksi luin sitä, ei siinä mitään ihmeelistä ollut sensuurin kannalta.
On tää ihmeellinen palsta. Ei koskaan voi tietää, mitä poistetaan.
No mihin taas katosi ??
Tiet.
3
137
Vastaukset
- Tiet.
Ja tämäkös oli sen poiston takana ?? Tää palsta tuntuu olevan, kuin erään suuren valtion propakantaa. Kaikki toisinajattelijat hiljennetään. Voi herran pieksut..
- ssssshhh
Mikä ihmeen tämäkös?
- Hoh hoijaa
Ketjusta puuttuu yksi viesti, jossa mainittiin nimiä ja se poistetiin heti. Tämä "tämäkös" viittaa siihen kadonneeseen viestiin. Sensuuri toimii kuin eräässä suuressa valtiossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261730
- 1051215
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381091- 49989
- 129892
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni52887Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55729