Terveisiä Marmarikselta!

Minna

Tulin tänään viikon reissulta Marmariksesta ja loma oli aivan loistava! Kahtena päivänä tosin lämpömittari nousi 40 asteeseen, mutta eikös sitä lämpöä sieltä haetakin=)! Muuten keskilämpötila pyöri siinä 35 asteen tuntumassa, eikä yhtenäkään päivänä ollu pilven häivääkään.

Meno ja meininki oli yhtä loistavaa kun ennenkin ja ruokapaikat tuntuu vain paranevan.
Kahtena päivänä käytiin veneretkellä, aivan ihanaa. Nähtiin kummallakin kerralla delfiinejä.

Nyt äkkiä keräämään rahaa uutta reissua varten ja eikun takas!

2

672

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssr

      Voi nyt olen kyllä kateudesta vihertävä. Vaan oli siellä kuuma! Toukokuun puolenvälin aikoihin lämpöä oli vain tommoset 25 astetta, ja meri oli 19. Mulle ihan riittävästi tosin ;) Säästö päällä koko ajan mullakin, josko pääsis enskesänä kaheksi viikoksi..

      • tytöt

        hei kertoisitko lisää marmariksen tunnelmista toukokuun puolessa välissä? Koskaan turkissa ollut.. onko kuitenkin tarpeeksi lämmintä, että eroaa reilusti suomen kesästä? ..aurinkoa ja rusketusta lähdetään tyttöporukalla kahdeksiviikoksi hakemaan. (;


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      148
      4714
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3915
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2589
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2022
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1868
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1187
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      825
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      21
      757
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe