Arja Havakka

Nainen oulusta

Olihan mukava kuunnella eilen illalla radio Pookista "Kuunetelen Tomppaa" ohjelmaa. Ohjelmassa oli Arja Havakka vieraana studiossa.
Arjasta tykkään ja mielestäni paras laulamaan Jamppa Tuomisen biisejä.

Noin 15 vuotta sitten satuimme yöpymään Rovaniemellä hotellissa, jossa Arja oli esintymässä. Silloin Arja kolahti minuun ja mieheeni täysillä.
Koimme hänessä sellaisen puolen, jota emme aikaisemmin olleet tienneet hänessä piilevän.Sen jälkeen on Arjan levyt tullut ostettua aina, kun niitä on ilmestynyt.

Eilinen radio-ohjelma paljasti myös hänessä mukavan oloisen ja huumorintajuisen ihmisen. Mahtavaa olisi vielä joskus päästä hänen esitystä katsomaan ja kuuntelemaan livenä.

Vielä kun Tomppa saisi Tarja Ylitalon ohjelmansa, niin oispa makeeta. Tarjan näimme kesällä esiintyvän ja oli huippu ihana.)

8

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kastanjapuu

      Harmi etten kuule Pookia. Viikolla just mietin mitähän Arjalle mahtaa kuulua kun ei ole ollut esillä viime aikoina. Minuun kolahti aikoinaan erityisesti "Vie minut aamuun", hienot sanat ja kaihoisa melodia. Kaiken kruunaa tietysti Arjan sydämeenkäyvä ääni. Alla linkki. Mahtaako Arja vielä tehdä keikkoja?

      http://www.youtube.com/watch?v=csPOfPxLL5c

      • Pohjoisen tyttö

        kyllähän Arja vielä keikkailee, ainakin täällä Lapissa. Hän oli pari kertaa myös Luostolla esiintymässä nyt ruskasesonkina ja oli kuulemma ollut tosi hyvä, itse en päässyt häntä katsomaan...:)


      • Arja fani

        Pookia voi kuunnella myös netin kautta. Minäkin usein sitä kautta kuuntelen, kun ei radiosta kuulu täällä.


      • 4+10
        Pohjoisen tyttö kirjoitti:

        kyllähän Arja vielä keikkailee, ainakin täällä Lapissa. Hän oli pari kertaa myös Luostolla esiintymässä nyt ruskasesonkina ja oli kuulemma ollut tosi hyvä, itse en päässyt häntä katsomaan...:)

        Aika harvakseltaan näkyy enää keikkailevan, ainakaan tanssi.netissä ei ole kuin yksi keikka. Jostain kuulin että hänellä olisi terveydellisiä ongelmia joiden takia vähentänyt keikkailua.


    • keskiviikkoilta

      Voisi esiintyä muuallakin kuin Lapissa... kyllä meitä iskelmää kuuntelevia on etelässäkin! :D

      • Niiles

        no mutta jos hänellä ei terveydellisistä syistä ole mahdollista lähteä kauemmas keikoille...tervetuloa tänne Lappiin hänen keikoilleen te etelän fanit :) vaikka kevät sesongin aikaan....


    • 50's rock 'n' roll

      Arja on myös original 50's rock 'n' rollin paras naisartisti suomessa ja suomen kielellä.

      • Nainen Oulusta

        Niinpä, kyllä Arja on myös minun mielestäni original ja ihan kaiken tyyppisissä kappaleissa.

        Viime Perjantaina Lasse Hoikka oli Pookissa Tompan kanssa ja hupsista vaan.Lasse oli sitä mieltä, että paras tangokuningattaremme kautta aijoken on Arja Sipola. Olen täysin samaa mieltä Lassen kanssa asiasta.

        Joten tsemppiä meidän kummallekkin ihanalle Arjallemme, jotka taitavat tuon laulupuolen !

        Hm...ja Hoikan Lasse myös ihanan ihku laulamaan :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      160
      2720
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      1997
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1736
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1461
    6. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      42
      1457
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      78
      1143
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1060
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      193
      976
    Aihe