Kennel Nightdream?

Onko kenelläkään kokemusta ko. kennelistä? Tai onko kukaan ostanut sieltä kultaistanoutajaa?
3356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu., kyllä, kokemusta on. Mutta emme ostaneet sieltä kultaista noutajaa. Olemme käyneet siellä useasti, missä milloinkin ovat sitten asuneet:((. En kuitenkaan julkisella nettipalstalla kerro enempää. Mutta, erittäin tuttu paikka.

Onko siellä nyt kultsun pentuja ?

Äänestä
  • Siellä olisi nyt pentuja ja mietin otanko yhteyttä vai en... Kirjoituksesi perusteella sinulla olisi jotain hyödyllistä tietoa minulle. Voisitko lähettää vaikka sähköpostia (rekisteröidyin ihan sua varten :) ) [email protected]

    Äänestä

Mikäli olet ostamassa pentua, kannattaa pennun vanhemmat googlettaa ja katsoa Suomen Kennelliiton jalostustietojärjestelmästä esim. vanhempien lonkat yms. sukusiittoisuus% sekä pentueiden määrä nyt lähinnäkin. yms. muut seikat, joita jalostustietokannasta tulee ilmi, sekä tsekata kennelin sivut - tosin kenneliiton sivuilta saa puolueetonta tietoa;)) Good luck ;))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puppura kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta ko. kennelistä? Tai onko kukaan ostanut sieltä kultaistanoutajaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu