20.06. leikatun peräsuolisyövän seurauksena.
- lihaskunto on romuttunut
- aerobinen kunto heikentynyt
- mieskunto hiipunut
Kesän ja loppuvuoden maksetut matkat on täytynyt perua eikä uusia ole voinut suunnitella.
Viikko sitten otetun CEA-kokeen lukema oli 1,2. Lienee lohdullinen?
Puukkojunkkari suunnittelee mätipuoleni umpaan ompelemista 06.10.
Taas sairaalassa makaamista ja kotona elelyyn totuttelua.
Lieneköhän edes joulukuun puolivälissä, 68-vuotispäivänäkään vielä "pelikunnossa"?
Kaikki on mennyt!
5
337
Vastaukset 5
- -ra
Nyt vasta huomasin kirjoituksesi.Ihme ettei kukaan ole kirjoittanut.Toivottavasti jo voit paremmin.Unelmia älä hautaa,ne kestävät arkeakin sietää.Sinulle toivon kaikkea hyvää.kirjoittele miten sinun leikkaus on sujunut,vai vieläkö olet sairaalassa.Voimia sinulle.
- sirc
Minä tahdon sulle kaikkea hyvää, kuten laulajakin. Silti, viisautta on unelmien rinnalla kuljettaa luopumisen ajatusta. Elämä voi kuitenkin yllättää iloisesti.
Tuosta arvosta en osaa mitään sanoa. Miehen sairaus on eri sorttia, siinä Igg on tuttu termi. Oma syöpä löytyi patologin pöydällä pienenä alkuna. Seurantaa kolme vuotta.
Itselle se hyvä on Jeesuksessa. Vaikka olenkin heikko ja välillä uppiniskainen seuraaja, koen olevani hyväksytty. Niin ja ne maalliset ilot on Herra luonut ja ymmärtää meitä, joten; Totuuden Henki, johda sinä meitä, etsiessämme valkeuden teitä.. Ja Hän ohjaa. Hei ! Kaikki on mennyt !!!!!
Ei Kaikki ole mennyt koskaan kun elämää vielä riittää. Itse olin 7 kk sairaalassa, painoin n. 40 kg. Lääkärit leikkasivat kielenpois ja tekivät uuden ( paremman ). sitten Jeesus Kristus paransi minut kokonaan. etc.
Kerron tähän mitä viime kuussa tein. Karjaiaisen kuntoiluviikot oli syyskuussa, jolloin minä ulkoilin kävellen 400 km ja pyörällä 214 km, yhteensä sain aikaa kulumaan tähän 107 tuntia. Eipä olisi uskonut silloin sairasvuoteella, että ukko vielä tälläistä olisi pysytynyt tekemään.
Aina kun on elämää , on Toivoa t. kari- nhchfhn
Toivottavasti voit hyvin
- Syöpis
Kiitos toivotuksesta!
Hitaasti edetään mutta oieaan suuntaan.
Joulukuun tähystys näytti vihreää valoa.
Helmikuun PSA oli 0,87 ja urologin kehujen saattelemana lähdimme pikaisesti Madeiralle.
Suolen toimintaa joudun kontrolloimaan ja pelaamaan Imodiumilla.
Revitty vatsa rajoittaa tehokkaasti kuntoilua.
Treenitehot ovat nykyään noin puolet vuoden takaisesta ja makuu kuukaudet ovat paluttaneet minut verenpainelääkityksen käyttöön.
Vaimon kanssa seurustelu ei palanne täysin ennalleen mutta elämä on siinäkin suhteen melko siedettävää.
Tähystys 11.05. ja myönteiseen tulokseen luottaen olemme varanneet Espanjan lennot 18.05. ja sieltä paluun jälkeen Muenchenin viikon keikka heinäkuun alkuun.
Elämä voisi olla kehnompaakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981057
- 119873
- 48855
- 144842
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47538- 80530
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3464Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31456- 45453
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61450- 41446
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446