Berwang lapsiperheelle

TMP-CIA

Hei kaikki Tirolin ystävät. Pitäisi hiihtolomaksi saada perhehuoneisto tms. Berwang - Reutte -alueelta. Onko ehdotuksia? Itsellä kokemusta vain kesäaikaan Reutte-Hofenin erittäin tasokkaasta retkeilymajasta. Se on kuitenkin yksikseen ison tien vieressä. Mukava olisi asua rauhallisessa ja kylämäisessä paikassa. Onko Berwang alueen hiihtokohteista sopivin aloitteleville 7. ja 10v. lapsille?

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zankas

      Olimme pari yötä Reuttessa Gasthof zum Schwanen -hotellissa. Se sijaitsi kylän laitamilla ja oli rauhallinen keskitason hotelli, eikä mikään kallis. Itse majoituimme " nebenhausissa" ja ainoa pulma oli aamulla ohi viheltänyt juna. Auton sai ijan viereen parkkiin.Saunaosato kuului maksutta hintaan ja kahden yön yöpymisessä päivällisen hinta oli 11 e, ja siihen sisältyi sunnuntaina kolmen ruokalajin menu--todella hyvä, emme kahteen henkeen jaksaneet syödä kuin murto-osan. Aamupala oli kunnollinen ja paikka perussiisti.
      En tiedä sopiiko tarpeisiinne, mutta harkitsemisen arvoinen, jos hotellia /gasthausia voi ajatella.

      • TMP-CIA

        Kiitos viestistä, ehdimme jo varaamaan Reutten Fürstenhof -hotellista huoneiston. Berwang olisi ollut ehdoton toive, mutta siellä huoneistot ja hotellit hiihtolomaksi jo loppuunmyytyjä.


    • TMP-CIA

      Ja saman hotellin varasimme tulevaksikin kevääksi. Berwang on oikein sopiva juuri lapsiperheelle - paljon sinisiä rinteitä ja vähän hissijonoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      262
      3208
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1274
    3. 66
      1193
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      998
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      896
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      62
      889
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      762
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe