LENNON VAIHTOON TARVITTAVA AIKA?

hcn1

Blue1:n lento Kuopio-Helsinki-Tukholma, vaihtoaika 40 minuuttia. Riittääkö tuo aika? Lennot olisivat siis samalla lipulla, että matkatavaroita ei tarvitsisi noutaa tai mitään, mutta mietin silti, kun en ole aiemmin konetta joutunut vaihtamaan!

3

361

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13+30

      Riittää kyllä.

    • juu ei

      Jos 1. kone on ajallaan niin ehdit, mutta matkatavarat eivät välttämättä... ja jos se kone on hieman myöhässä, niin ei ehdi.

    • No worry!

      Toisaalta sillä ei ole paljon väliä, jos eka lento on myöhässä ja siitä syystä seuraava kone jättää - koska lennot on samalla lipulla, niin lentoyhtiö siirtää sinut sitten vain seuravalle lennolle. Tukholmaan menee Helsingistä koneita vähintään parin tunnin väliejn, joten sitten vain menet seuraavalla! Matkatavaratkin yleensä ehtii näillä nopeillakin vaihdoilla kun kyse Helsingistä - ja jos laukku jää jälkeen, niin se toimitetaan sinulle Tukholmassa ilmoittamaasi osoitteeseen, esim. hotelliin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1086
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      886
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      683
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      632
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      585
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe