BB2011 äänestys on täyttä soopaa ja todellakin näyttää siltä, että ei näin tasaväkisiä äänestyksiä voi olla !
Väitän, että mitään oikeaa äänestystä ole olemassa.
Kts. Video alla:
http://www.youtube.com/watch?v=LoXMQrmkEOY
BB2011 äänestys on 100%huijausta!
3
357
Vastaukset
- manimanimanima
Kyse on puhtaasti business toiminnasta.
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/televisio.shtml/994177?raisanen_mikko
Muutosta ei ole tälläkään vuodella... - outdiytsktsl
"Väitän, että mitään oikeaa äänestystä ole olemassa."
Äänestys on toki olemassa. Jokainen annettu ääni veloitetaan liittymän haltijalta. Eri juttu sitten on, onko annetuilla äänillä mitään yhteyttä julkaistuun äänestystulokseen.
Bisnes on bisnestä. Tuotantoyhtiölle ja kanavalle on eduksi säilyttää kiinnostavat henkilöt talossa. - rosvousta!
Kaikki reality- ohjelmien äänestykset ovat huijausta. Katsojat äänestävät, mutta ohjelman järjestäjä päättää putoajat. Käytäntöä on arvosteltu, mutta järjestäjä on ilmoittanut, että asia on ilmoitettu formaatin säännöissä.
Tässä kopio:
Kopiotu Sub.fi sivun äänestysohjeista:
"Sub ja Metrome Film & TV eivät ole velvollisia missään olosuhteissa palauttamaan kuluttajille äänestykseen käytettyjä rahoja. Sub ja Metronome Film & TV varaavat itselleen oikeuden muuttaa äänestyskäytäntöjä ja sääntöjä.
Eli, äänestystuloksella ei ole mitään merkitystä. Jokaisessa äänestyksessä voi muuttaa sääntöjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913145
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662862- 2032260
- 741896
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91731- 1081585
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099