st. Antoniin autolla

wist

Tarkoituksena olisi mennä autolla (turku-tukholma-tanska-saksa-itävalta) st.antoniin. Mitä vinkkejä voisit antaa automatkaa varten ja mitä tulee ottaa huomioon?

Majoitusta emme ole vielä löytäneet ja tavoitteena olisi löytää neljälle hengelle huoneisto/mökki, jossa on mahdollisuus tehdä omat ruuat. Hakukoneet huutavat ei oota. :( Vinkkejä siis kaivataan!

2

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3Stanton

      Moi
      Itse oon lentänyt Muncheniin ja ottanut vuokra-auton ja ajanut Anttoniin.. noin 3h ajomatka (jos ei ongelmia, on joskus kestänyt 7h)
      AUtovuokran kanssa kannattaa muistaa että "listahintaan" tulee (joskus) talvirenkaat, polttoainelisä kun palautat ja ET ole tankannut (Huom kuitti missä olet tankannut mukaan) ja tietysti lisäkuljettaja ja vakuutus. Itävallan puolella pitää olla tarra lasissa tässä ohje http://www.autoliitto.fi/matkalla_ja_liikenteessa/?x1623385=3245551

      Majoitus Antonin sivujen kautta on varmaan paras.. Itse oon käyttänyt sitä. Tosin esim vuodenvaihde Anton on aivan täynnä..... 2009 löysin paikanpäälä ollessani 60km päästä hotellihuoneen... Paikanpäällä on infokeskus jossa on kaikki majatalot (samat kuin netissäkin)

      Muuten Anton on hieno paikka !!! paljon rinteitä & sitä kuuluisaa afteria...

    • SpK

      Tai sit lentäen Zurichiin ja siitä vuokra-autolla. Taitaa olla vähän lyhyempi ajomatka kuin Mynkkenistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe