Enkku tyttö

mm13022010

Enkkutyttö 1 v etsii kotia. Sähköpostiosoitteeseen [email protected]
voi tiedustella koirasta.

6

282

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjastoon, mars mar

      Jazzääää, VAI että uutta kotia, miksiköhän ?
      Onko sulla tullut valituksi väärä rotu vai etkö tahdo tehdä koirastasi kunnollista koirakansalaista? Etkös juuri aikaisemmin kertonut, miten et saa sitä ojennukseen edes hihnalenkillä?
      Ota yhteys kasvattajaan, mistä sen ostit, ehkä kasvattaja on kiinnostunut etsimään sille asiallisemman kodin ja omistajan.
      Ja suosittelen tutustumaan koiranpitoon enemmän, ennen seuraavan koiran hankintaa.

      • mm13022010

        Nyt on eri henkilöstä kysymys. Ja tämä koira on hyvinkin tottelevainen, ei vain tule toisen koiramme kanssa toimeen ja yhteenottoja on liian paljon.


    • palstakyttä.jäinen

      AI JAA, no joo, sä oletkin näitä koiratrokareita, jotka ostaa ja myy, tosin pennuttaa välillä muutaman kerran.

      Ilmoitus lähti sinisestä napista poliisille, epäiltynä eläinrääkkäyksestä sekä harmaasta taloudesta, eli verojen kierrosta.

      Voi kiertolais-koira-parkoja, toivottavasti ei kukaan osta sulta yhtään mitään.

      http://mina.suomi24.fi/mm13022010#page=1&tab=1

      Galleriasi kertoo enemmän kun tuhat sanaa, virkavallalle ainakin.

    • mm13022010

      Aika nopeat ja loukkaavat johtopäätökset.
      Olen etsinyt meille koiraa. Ostimme tanskandogin ja halusin vielä toisen koiran, mutta pienemmän koska kaksi isoa on liikaa. Ostimme englanninbulldogin joka oli 1 vuotias, hän oli joutumassa piikille, mikäli kotia ei olisi nopeasti löytynyt ja tämä syystä että kasvattaja ei voinut käyttää liian pientä koiraa jalostukseen ja oli näin ollen kasvattajalle hyödytön. Kun toimme englanninbulldogin kotiimme hän on siitä asti hyökkinyt toisen koiramme kimppuun. Yritin tavoittaa kasvattajaa, mutta ei vastannut eikä soittanut takaisin. Päätin laittaa ilmoituksia nettiin.
      Tässä on aikas kusiset paikat kun on kaksi pientä lastakin ja välillä koirien välissä. Kukaan ei pysty täällä normaalisti olemaan kun jännittää, koska tulee seuraava yhteenotto. Tämä englanninbulldoggi olisi varmasti loistava koira, mutta ainoana koirana. Olemme tavallinen suomalainen parhe, jotka ovat 2 koiraa itselleen halunneet ja nyt taidettiin kuitenkin liian nopealla aikataululla edetä. Niin ja tervetuloa meille koiria katsomaan ja toteamaan, että olemmeko todella kaikkea tuota edellä mainittua.

    • mm13022010

      Taisi olla liian hätänen johtopäätös tämä myymis homma. Anoimme koiriemme selvittää välinsä ilman että menimme väliin vaikka kovin rajulta tilanne näyttikin, toinen alistui ja nyt on ainakin tällä hetkellä tilanne se, että pystyvät jakamaan kodin yhdessä. Väillä vähän jotain pientä koirien välillä, mutta ei mitään niin suurta ongelmaa, ettemmekö sen kanssa pärjäisi :)

    • Enkkubulli

      Itsellämme on Enkku (6.v] ja Coton [9.v] jotka ottivat aikoinaan yhteen muutaman kerran. Touhu oli rajun näköistä mutta kummallekkaan ei tullut mitään vammoja tai naarmuja. Meillä johtui Cotonista erimielisyydet. Bullien leikitkin ovat aika rajuja ja äänekkäitä mistä johtuen kaikki koirat eivät pysty leikkimään Bullin kansssa vaan ottavat sen haasteena. Kuten meillä kävi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      225
      2960
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      184
      2606
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      110
      1227
    4. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      135
      1144
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      70
      1078
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1060
    7. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      583
      1055
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      348
      1022
    9. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      959
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      808
    Aihe