Pakastikko "tappaja" pizzaa ??

Felix Abba Oy Ab vetää maahantuomansa Grandiosa jauheliha ja sipuli pizza -erän pois myynnistä pakkausvirheen vuoksi. Tulee syötyä noita kaupan pizzoja aika useasti ja ajattelin, että tekin voisitte kurkata pakastimeen ettei sieltä löydy tätä riskimuonaa. Eipä tässä muuta, moi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/pizzaa-vedetaan-pois-kaupasta---tuote-voi-olla-vaarallinen/art-1288416710978.html
7363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kiitos vain varoituksesta. Itselleni tuon Grandiosa-pizzaerän sisältämät virheelliset ainekset eivät olisi vaarallisia, mutta en kyllä haluaisi kokea yllätyksenä kyseistä "makuelämystä". Kaipa tuohon erään voi törmätä kaupoissa vieläkin, sillä tuskin valmistajan edustajat kiertävät tutkimassa kaikki mahdolliset pakastealtaat, vaan uskovat kauppiaiden lukevan tiedotteen ja reagoivan asiaan.

Äänestä

Ei mitään, emminäkään syö mitään sipuli/jauheiha baskeria mutta on noita
Grandiosan muita parempi täytteisiä versioita tullu mutusteltua toisinaan.

Äänestä

Mää voisin syödä noita myrkkypitsoja, jos ne myis niitä puoleen hintaan.

Äänestä

Vaihtaakohan ne palautetut pizzat uusiin pakkauksiin vai myyvätköhän irtotavarana grilleille. Jos olisin kaupias niin järjestäisin niistä ilmaiset maistaiset asiakkaille ja möisin uutta tavaraa tuplahinnalla, nämä kuluttajat ovat niin helposti höynäytettävissä, kun ovat niin persoja ilmaisen perään.

Äänestä

Oho ja röyh ei meinaan mitää laatikko pitsaa vaa Slisen pitsaa nam.....

Äänestä

Syökää ihimiset kunnon ruokia, eikä tuollaisia mössöjä!
Perunoita , muita vihanneksia sekä oikeaa lihaa, eikä mitään lihavalmisteita!
Onko pitsa mitään ruokaa. Vedestä, vehnäjauhoista sekä tilkasta öljyä tehty pohja ja siihen päälle mitä lie epämääräisyyksiä

Jos pitsaa haluaa: tee se itse, niin tiedät mitä olet siihen laittanut. Itsetehty ruoka tuo mielihyvää sekä tekemisen riemun.

Äänestä
  • Eipä ole meikällä moisia ongelmia, syön aina pzzeriassa ja maksettu muona kannetaan pöytään niin monta kertaa, että saan sen sitä mitä tilasin, jos täytteissä on jotain mätää. Eip oo ollu allergioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varoituksen sana ! kirjoitti:

Felix Abba Oy Ab vetää maahantuomansa Grandiosa jauheliha ja sipuli pizza -erän pois myynnistä pakkausvirheen vuoksi. Tulee syötyä noita kaupan pizzoja aika useasti ja ajattelin, että tekin voisitte kurkata pakastimeen ettei sieltä löydy tätä riskimuonaa. Eipä tässä muuta, moi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/pizzaa-vedetaan-pois-kaupasta---tuote-voi-olla-vaarallinen/art-1288416710978.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu