KETÄ ROMANEJA TUNNETTE

MISTÄ HE OVAT JA MINKÄ NIMISIÄ???
13557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En tunne ketään, enkä haluakkaan tuntea. Romanit ovat yhteiskunnan pohjasakkaa, joiden koko kulttuuri perustuu varastamiseen ja rikollisuuteen. Mielestäni mustalaisia pitäisi saada tappaa vapaasti ilman rangaistusta. Ihmisarvo pois romaneilta, tappakaa ne kaikki!!!

SUOMESSA KAIKILLA ON SANANVAPAUS JA OIKEUS MIELIPITEESEEN, ÄLKÄÄ POISTAKO TÄTÄ VIESTIÄ!!!

Äänestä
  • ensinäki varastaminen ja rikollisuus eivät kuulu kulttuuriin.ja heitä jotka tekevät romanien keskuudessa pidetään "huonoina ihmisinä"ja heitä katsotaan ns:kieroon. esim ei päästetä omalla paikkakuntaa kauppaan jos tiedetään heidän tekevän pahaa

    Äänestä

  • totta. vaikken olekkaan rasisti enkä muuta, täytyy sanoa vaan että itse ovat maineensa tahranneet!!!! lue tekstini "saako 15-vuotiasta tyttöa hakata"

    Äänestä

  • Et tunne ketään romania ja silti sanot että ovat pohjasakkaa? Mistä tiedät, jos et tunne ainuttakaan? Minä luulen kyllä vähän että kaikki me ollaan samoja ihmisiä!

    Äänestä

---

Äänestä

Olen tuntenyt yhteensä 9 romania. Yhtä vaille kaikki vetivät laittomia huumeita. 2 on tällä hetkellä linnassa pahoinpitelystä/ryöstöstä. 3 hakkasi aikoinaan kaverini sairaalakuntoon. Yksi oli karannut kotoaan (koti satojen kilometrien päässä). Ainoan kerran kun kävin kaupassa romaanin kanssa, pujahti hänellä taskuun röökiaski (onneksi ei suurempaa). Sama tyyppi huijasi minulta jälkeenpäin 500e kun tyhmä menin tekemään kauppoja heidän kanssaan.

En halua tuntea enään yhtään romaania. Vaikken rasistinen ihminen muuten olekaan niin he todella ovat ihmisten pohjasakkaa.

Äänestä
  • 1. romAAnit ovat kirjoja ja romAnit kyseisiä ihmisiä.

    Äänestä

  • Rasisti on ihminen, joka suhtautuu ihmiseen kylmäkiskoisesti riippuen mm. tämän kansallisuudesta.
    Jos siis, päätät että KAIKKI romanit ovat pahoja, koska olet monta sellaista tavannut, olet rasisti.
    Ja tämä ei tarkoita, että pitäisi alkaa hyysämään rikollisia!
    Minun mielestäni rikolliset pitäisi uittaa tervassa ja höyhenissä!
    ps. Lisäkysymys: Jos 20 Kajaanilaista ryöstäisi sinulta tavaraa, möisi huumeita ja pahoinpitelisi kavereitasi, niin alkaisitko vältellä kajaanilaisia henkeen ja vereen?

    Äänestä

  • boy86 kirjoitti:

    Rasisti on ihminen, joka suhtautuu ihmiseen kylmäkiskoisesti riippuen mm. tämän kansallisuudesta.
    Jos siis, päätät että KAIKKI romanit ovat pahoja, koska olet monta sellaista tavannut, olet rasisti.
    Ja tämä ei tarkoita, että pitäisi alkaa hyysämään rikollisia!
    Minun mielestäni rikolliset pitäisi uittaa tervassa ja höyhenissä!
    ps. Lisäkysymys: Jos 20 Kajaanilaista ryöstäisi sinulta tavaraa, möisi huumeita ja pahoinpitelisi kavereitasi, niin alkaisitko vältellä kajaanilaisia henkeen ja vereen?

    EN TUNNE KETÄÄN.MUUTAKUN LAULAJISTA TIEDÄN TAISTO AHLGRENIN.DIMITRI SJÖBERGIN.MARKUS ALLANIN.TAISTO TAMMEN.TAMARA LUNDIN JA MONEN MUUN. HALUAISIN OPPIA TUNTEMAAN ROMAANEJA

    Äänestä

  • 884 kirjoitti:

    EN TUNNE KETÄÄN.MUUTAKUN LAULAJISTA TIEDÄN TAISTO AHLGRENIN.DIMITRI SJÖBERGIN.MARKUS ALLANIN.TAISTO TAMMEN.TAMARA LUNDIN JA MONEN MUUN. HALUAISIN OPPIA TUNTEMAAN ROMAANEJA

    JOS ROMAANEJA OIS KIVA TUNTEE NIIN MUN IKÄISIÄ.TAVALLISIA SUOMALAISMIEHIÄ.JOLLA OLISI IHAN PUHTAAT TAUSTAT.RASISTI EN OLE ENKÄ HALUAKKAAN OLLA.

    Äänestä

MITEN NIIN KETÄ TUNNETTE.OLISI KIVA TUNTEA MONTA. SITTEN KÄVISIMME AINA KYLÄSSÄ TOISTEMME LUONA. JA JUTTELISIMME PÄIVÄN POLIITTISISTA ASIOISTA.

Äänestä
  • ROTUUN.IKÄÄN.TAI SUKUPUOLEEN KATSOMATTA.MULLA ON LUOKKAKAVEREINANI < NÄITÄ IHMISIÄ < ROMANI JA SOMALI.ENKÄ MINÄ SYRJI KETÄÄN. MINUSTA RASISMI ON SAIRASTA ELLEI JOPA TYHMÄÄ. MIKSI IHMISET TEKEVÄT SELLAISTA

    Äänestä

  • AIVAN kirjoitti:

    ROTUUN.IKÄÄN.TAI SUKUPUOLEEN KATSOMATTA.MULLA ON LUOKKAKAVEREINANI < NÄITÄ IHMISIÄ < ROMANI JA SOMALI.ENKÄ MINÄ SYRJI KETÄÄN. MINUSTA RASISMI ON SAIRASTA ELLEI JOPA TYHMÄÄ. MIKSI IHMISET TEKEVÄT SELLAISTA

    OLISI KIVAA OPPIA TUNTEMAAN ERILAISIA IHMISIÄ

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............. kirjoitti:

MISTÄ HE OVAT JA MINKÄ NIMISIÄ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu