Vähän ajetun 1.6 Sport Tourerin laitto on mielen päällä...
Käyttökokemuksia olisi mukava lukea.
Megane III ST?
7
260
Vastaukset
- Kokemusta on
Eipä ole ollu vikoja, nyt ajettu 1,5 vuotta.
- rönöökö?
Kiitos edelliselle.
Eikö muilla ole III ST:stä kokemuksia vai eikö ole mitään erityistä kerrottavaa?
Myös niitä positiivisia puolia saa kertoa...- Meksu ykkönen
Googleta, club renault de finlande.
Foorumilta löytyy etumoottoriset ja siellä yli 90 sivua tarinaa meksu III:sesta.
- Varmat kolmoset
Renu sai kakkosistaan - Meganesta ja Lagunasta - sen verran negatiivisen maineen että näillä kolmosilla on pakko korjata mennyt maine, tai muuten Renu on enemmän kuin pulassa.
Ykköset oli huippua ja nyt vanhetessaan niiden maine sen kun kasvaa - ovat vanhoina eräitä varmimpia malleja ikäluokassaan.
Kyllähän niiden kakkostenkin laatu parani vuosien myötä ja huollossakin ja korjauksissa laatu nousi kohisten, jos käytti tarvikeosia.- rönöökö?
Entäs tämä kolmonen, oliko siitä käyttökokemuksia? En ole ajatellut ykkös enkä kakkos Meganea laittaa.
- Varmat kolmoset
rönöökö? kirjoitti:
Entäs tämä kolmonen, oliko siitä käyttökokemuksia? En ole ajatellut ykkös enkä kakkos Meganea laittaa.
Eihän noista vielä kokemuksia ole. Mutta pakko niiden on olla hyviä jos Renulla on vähääkään aikomusta saada ykköskoppaisten maineen takaisin.
Onhan Renulta suoraan myönnetty kakkosten epävarma laatu ja ovat todenneet että kolmosten laatu pitää olla vähintään samalla tasolla tai parempi kuin ykkösten laatu oli.
Jos Renault aikoo myydä autoja tulevaisuudessakin, niin kolmosten laatu on pakko olla hyvä. - meganoman
Varmat kolmoset kirjoitti:
Eihän noista vielä kokemuksia ole. Mutta pakko niiden on olla hyviä jos Renulla on vähääkään aikomusta saada ykköskoppaisten maineen takaisin.
Onhan Renulta suoraan myönnetty kakkosten epävarma laatu ja ovat todenneet että kolmosten laatu pitää olla vähintään samalla tasolla tai parempi kuin ykkösten laatu oli.
Jos Renault aikoo myydä autoja tulevaisuudessakin, niin kolmosten laatu on pakko olla hyvä.Itsellä ollut Megane Sport Tourer 1.6 nyt vähän vajaan vuoden käytössä.
Ongelmia isompia tai pienempiä 0kpl, eli tyytyväisiä ainakin vielä ollaan.
Edellinen oli kakkoskopan Laguna ja mainettaan parempi auto sekin oli.
Sport Tourer on mukava ja hiljainen matkakumppani. Omani on 2010 loppuvuoden Extra kampanjamalli, eli varusteitakin on riittämiin.
Omasta puolestani suosittelut autoon tutustumiseen ja sitä kautta ehkä hankintaankin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818