onko kultainennoutaja/sakemanni/labbis/karjalan karhukoira/lapinporokoira/suomenlapinkoira uros liian vaikea ekaksi koiraksi??
Onko liian vaikea??
8
161
Vastaukset
- gergergr4rg
Siis kaikkien näiden sekotus? :D Voi olla.
- UroSSSSSS
juu kaikkien sekoitus :) nyt 6kk ajattelin että voiskohan olla tulevaisuudessa vaikea tähän asti aika helppo mutta kyllä sitä luonnettakin on :)
- tiplkj
Niin,vaikea sanoa .Voi olla vaikea luonne mutta ei välttämättä. =D
- ooooaivan
Voi olla myös mielettömän hyvä käyttis. Luonnetta varmasti on, joten mieti onko sinulla luonnetta vastukseksi.
- UroSSSSSS
olen 11v tyttö mutta tiedän paljon koiristaja tuntuu kyllä että tästä helppo poika saadaan :)) mutta ajattelin vain kysyä muitten mielipiteitä :)
- khkuykuy
Itelläni on yhdistelmä seefferi-valkkari... Ja sanoisinko että seefferin käyttöominaisuudet ja ulkonäkö, valkkarin luonne (jääräpäisyys) jne. :)
- random11111111111111
Muistathan, UroSSSSSS, että vastuu koirasta on silti viimekädessä vanhemmillasi.
- UroSSSSSS
Juu tietenkin muistan :) mutta olen tämän 4kk hoitanu koirani hyvin eikä mitään ongelmaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718