Ostin Toyota Verson ja pähkäilen mihin ja miten saan navigaattorin kiinni? Kojelaudan keskellä on mittarit ja tuulilasi suht koht etäällä joten imukuppikiinnitys ei onnistune. En myöskään haluaisi tehdä reikiä kojelautaan.
Toiseksi, suositelkaa navia seuraavilla parametrillä:
- 4.3 tai 5"
- kosketusnäyttö
- kaistaopastin
- Euroopan ml Eestin kartat
- ei tarvitse olla Bluetoothia, internet-yhteyttä, TMC:tä, FM:ää
Kiitos etukäteen, älykääpiöt kirjoitelkaa muualle, olkaa hyvät.
Navigaattori Toyota Versoon
4
359
Vastaukset
"tuulilasi suht koht etäällä joten imukuppikiinnitys ei onnistune".
Minulla on uusikoppaisin Avensis ja siinäkin on tuulilasi etäällä alhaalta. Silti olen saanut Navigaattorin sijoitettua imukuppikiinnityksellä näppärästi tuulilasin vasempaan alareunaan. Kojelaudan kevyesti tukiessa.
Siten sijoitettuna navigaattori vie vähemmän näkyvyyttä kuin parkkikiekko (joillakin sellainen vakiona tuulilasissa kii!)
Mitä loivempi tuulilasi on, sitä lähemmäs navigaattori tulee!- Varrellinen
Jos löydät naviisi sellaisen varrellisen imukuppikiinnikkeen?
Mutta älä laita liian lähelle air bagia... - eineosaa.
Heitä ne mukana tulevat kiinnikkeet roskikseen ja hae sinitarraa paketti kaupasta. Laita virtapiuha kiinni naviin, ja sitten koko takakanteen 1-2 sentin kerros sinitarraa ja sitten paina se kiinni kojelautaan näkyvälle paikalle, minulla se on nopeusmittarin vieressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442992Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362631Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1022258Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482094Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3421893- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231188Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281175