Olen käyttänyt pillereitä vuosien varrella eri pituisina jaksoina. Viimeksi olin yli vuoden pillerittä. Tuolloin kierto oli aivan sekaisin. Muutaman kerran jouduin turvautumaan Teroluteihin, jotta menkat saatiin alkamaan. Kuurin jälkeen aina jokunen kuukaisi menkat tulivat suht normaalisti ja taas uutta kuuria kehiin.
Nyt olen 4kk käyttänyt jälleen Diane Novia ehkäisyn ja ihon vuoksi. Viime liuskan loppuvaiheilla tuli tuhruvuotoa useampana päivänä. Vuoto loppui ja pilleriliuskan loputtua sain odottaa kolmisen päivää tyhjennysvuodon alkamista.
Seurustelukumppanini huomasi eilen, että rinnoistani tulee maitoa tms. nestettä. Sitä on tullut aiemminkin, kun en ole käyttänyt ehkäisyvalmisteita. Onko maitovuoto normaalia e-pillereiden aikana?
Minulla on myös mielialalääkitys. Voiko se vaikuttaa maidon erittymiseen?
Nyt olen 4kk käyttänyt jälleen Diane Novia ehkäisyn ja ihon vuoksi. Viime liuskan loppuvaiheilla tuli tuhruvuotoa useampana päivänä. Vuoto loppui ja pilleriliuskan loputtua sain odottaa kolmisen päivää tyhjennysvuodon alkamista.
Seurustelukumppanini huomasi eilen, että rinnoistani tulee maitoa tms. nestettä. Sitä on tullut aiemminkin, kun en ole käyttänyt ehkäisyvalmisteita. Onko maitovuoto normaalia e-pillereiden aikana?
Minulla on myös mielialalääkitys. Voiko se vaikuttaa maidon erittymiseen?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.