Hessun uusin neronleimaus

Ihmepelastuminen oli Nissen tapaus ensin kolme muuta tapettiin erittäin raa`asti telttaan ja Nisse jotenkin lentänyt teltan ulkopuolelle muutaman naarmun saaneena? Toisen kerran vapautui vuosikymmeniä myöhemmin syytteistä ja vielä tuli tapporahaa päälle.

Hessu 52 osoittaa taas kerran,ettei häntä ole siunattu järjellä tai minkäänlaisella muullakaan aivotoiminnalla.Voi Hessu-ressukkaa,sääliksi käy tuollaista pelleä.Pakostakin tulee pieni myötähäpeän tunne Hessun puolesta :(
64319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 64

Vanhimmat

W.K.T

Äänestä

Tuossa ilmeisesti Hessu52:n tekstissä on tosiasiat kylmästi muunnettu aivan vääriksi. Onhan olemassa tarkkoja lääkärinlausuntoja, joissa vammat on lueteltu. Mm. ruhjehaavat leuassa, poskessa ja korvan yläpuolella, alaleukaluussa murtuma kahdessa kohtaa, ja korvakäytävän luun murtuma.

Muutenkin loukkaavaa ilmausta, esim. "tapporahaa päälle".

Ilmoitan tässä yhteydessä, että minä en ole koskaan kirjoittaessani Hessu52:n mielipiteistä ja tekemisistä, maininnut häntä oikealla nimellä. Olen kyllä kritisoinut hänen mielipiteitään ja kirjoituksiaan.

Olen kirjoitellut tänne tilapäisillä nimimerkeillä, ja jotkut muut kirjoittajat ovat sitten käyttäneet noita samoja "tilapäisiä nimimerkkejä", mutta kaikkia niitä juttuja minä en ole kirjoitellut. Nyt kirjoitan rekisteröidyllä nimimerkillä ja okikaisen tämän asian.

Voidaan ainakin arvioida, että tuon alkeperäistekstin oli kirjoittanut Hessu52.

Joka tapauksessa se on selvää totuuden vääristelyä, ja jokainen asiaan perehtynyt sen tietää.

Äänestä

Sanoisin,että järkevän miehen puhetta :) LukijaY olet hyvin perillä asioista.

Äänestä

kolmelta hiirulaiselta meni henki, neljäs, joka karju, nii ei, pikkusii vaurioita, tai naarmuja. Tutkija polliiseilta tuhraantu monta kymmentä vuotta, ennen kun huomasivat semmottisen seikan.

Äänestä

Eivät tutkiva poliisi ole huomannut sellaista seikkaa, että henkiinjääneellä olisi vain naarmuja ja vastaavaa.

Sen sijaan heillä on useiden lääkärien antamat lausunnot ja luettelot henkilön vammoista, ja ne ovat aivan muuta kuin "vain naarmuja". Tuo edellinen kirjoittaja poikkeaa totuuden kaidalta tieltä!

Äänestä

Hessu 52 poikkeaa aina totuuden kaidalta tieltä.Totuttele siihen...

Äänestä

Tuo kirjoitus: " ... kolmelta hiirulaiselta meni ... "

Muistuttaa kovasti Hessun kirjoitus- ja ajattelutyyliä, vaikka on tavoiteltu jotakin murretta ...

Luulenpa että on Hessun kirjoittamaa...
Ainakin jattelee samalla tavalla - ohittaa tosiasiat ...

Äänestä

Bodom -osio Murha.infossa on muuttunut "omituisten otusten kerhoksi". Näille on yhteistä, että heillä on kaikilla sama syyllinen, mikään faktatioeto ei kumoa heidän väärää käsitystään jostakin heidän yhteisesti kannattamastaan yksitytiskohdasta, sama väärinkäsitys säilyy toisinosoittavasta faktatiedosta huolimatta. Asiatiedot koko tapauksesta ovat heillä puutteellisia, ja he vetoavat "täysin itse keksimiinsä faktoihin". He kehuvat toinen toistaan, mutta tiedot kaikilla ovat vähäiset. Joukossa ei ole yhtään "järjen jättiläistä" , ei sinnepäinkään, pikemminkin päinvastoin. Siitä on pikemmin puutetta. Yksi akkamaiselta vaikuttava mies siellä heiluttaa tahtipuikkoa, ja muut kannattavat aina häntä, vaikka esitys olisi kuinka tyhmä tahansa. Muut kerhon jäsenet lienevät naisia, joiden koulutustaso ei vaikuta korkealta, pikemminkin päinvastoin. Voisi ehkä nimetä myös "perässähiihtäjien kerhoksi". Ilmapiiri on siellä ummehtunut. Siihen ei taida parannusta tulla aivan pienillä konsteilla.

Äänestä

Ei siellä ole kuin Yhtäköyttäyhdistys hirttämässä NG : tä vääristellen milloin mitäkin, kuten misri aikoja tuossa viimeksi. Sariola sönköttää vastaan minkä raasu osaa. Asiakirjoittajat ovat ihan muualla, esim CrimeStoorissa. Siellä ei taideta paskaa jauhaa, siitä pitää paskapaplari huolen, harmi vaan että seula sinne on tiukka ja osa hyviäkin klirjoittajia jää rannalle. Mukava niitä on lukea, kaikkea ei taida nähdäkään.

Äänestä
  • Nyt haisee omakehu, Jebala!

    Äänestä

sinne crimeen ja hessuhan siellä loisti.Liekö sama hessu tarinat näytti kyllä olevan yhtä älytöntä soopaa

Äänestä

Hessun jengi kylvää kauhua.On se Hessu 52 vaan kova jätkä ja aikamoinen Bodom-guru.

Äänestä

Joku voi olla sitä mieltä, että melko tyhmä mies ja akkamainen.

Äänestä

Bodominmurha selviää kun tutkimukset kohdistetaan yhteen Hessuun...

Äänestä

KOKOELMASTA "HESSUN PARHAAT"
==============================

Kirjoittaja Hessu52 päivämäärä To Heinä 28, 2011 10:58 pm
.......
Gustafssonni on kertonut, että he olivat ongella juuri tuona ajankohtana, jonka Karjalainen on kertonut ja Sepin olleen keskiniemessä jossain vaiheessa
Itse hän väitti, ettei ollut ikinä keskiniemessä käynyt, joten on siinä miestä uksottava ja selitys sille, että Karjalainen oli nähnyt kaksi miestä keskiniemessä, on ollut rouva Karjalaisella ns. optinen virhe, jonka vastavalo ja tuo niemien tavallaan "päällekkäin" olo on hänelle tehnyt.

Kyllä se on mitä suurimmalla todennäköisyydellä ollut Gustafssonni, joka on lähtenyt juoksemaan sinne uimarantaa kohti, mutta se on tapahtunut murhaniemessä, eikä keskiniemessä.
--------------------------------------------
Tässä voi olla optista harhaa ja vähän muutakin!

Äänestä

Kun Hessu pääsee vauhtiin,niin siinä ei paljon totuus vaakakupissa paina!

Äänestä

Ihmetyttää kun murhamiehet Nissee raahannu ympäri niemee, kun siltä taju kankaalla, itte jutustellu tähän mallii. Kuitenkaa niillä ei ollu aikaa ottaa nirrii pois, kolme muuta tapettu perusteellisesti, kävi Nilssillä hyvä mäihä.?

Äänestä

Oletetaan, että havainnoitsijasta ensimmäiseen niemeen, jossa mies näkyy, on matkaa noin 200m, ja toiseen niemeen sen takana on matkaa noin 300m. Jos ensimmäisessä niemessä seisovan miehen pituus on 182 cm, niin takana olevassa niemessä olevan miehen pituus pitäisi olla 273cm, jotta hän näyttäisi yhtä pitkältä kuin se lähempänä oleva mies. Oletetaan, että katsoja luulee miesten olevan molempien lähimmässä niemessä. Tuollainen teoria ei toimi käytännössä. Kyllä molemmat miehet ovat olleet siinä lähimmässä niemessä, aivan kuten havainnoitsija on kertonut. Tuollainen on huuhaa -teoria!
Kylläpä on neronleimaus!

Äänestä

Hessu ylitti itsensä,kun väitti kello kuuden miestä "satunnaiseksi ohikulkijaksi".Tämä satunnainen ohikulkija kun vain sattui poistumaan nuorten teltalta juuri siihen aikavälille,jolle murhat sijoittuvat.Ei Hessulla kyllä tosiaan paljon järki päätä pakota!

Äänestä
  • juuri siihen aikaan, eikä kukaan kuullut mitään, vaikka olivat paikalla. Ei sinulla kyllä tosiaan paljon järki päätä pakota!

    Äänestä

Lopeta jo Hessu :) oot säälittävä reppana:)

Äänestä

Antakaa jo Nissen olla, miesparka on kärsinyt muutenkin liikaa jo vuosien varrella kun ei saannut pesää surmayönä.

Äänestä

Miettisit vähän mitä sanot,pelle!

Äänestä

Hauska seurata tuolla murha.infon puolella kun Sariola pyörittelee Hessu-parkaa miten tahtoo, kerta toisensa jälkeen tekee tyhjiksi Hessun köykäisellä ja vaatimattomalla mielikuvituksella varustetut yritykset jotka eivät perustu mihinkään.

Hauskaa siinäkin mielessä, että Hessun mielenterveys on jo vuosia piiputtanut punaisella, ainakin jokaisesta Hessun viestistä tulee mielikuva vesikauhuisesta koirasta joka vaahtoaa ja rähisee Sariolan lahkeissa.
On rähissyt ja pyörinyt jo useamman vuoden.
Mahtaa pikkupoikien villinlännenhattu olla vinkkurassa päässä ja hikinauha läpimärkä.

Äänestä

Ihailen Hessua kun yhä jaksaa puolustaa uhreja.

Kyllä kansa tietää.

Äänestä
  • Tuskinpa se Hessu edes tietää ketä uhrit olivat, ei se heitä ole puolustamassa vaan jokin sairas pakkomielle riivaa ja heppoisin eväin yrittää vääntää Gustafssonista syyllistä.

    Toinen pakkomielle Hessulle sitten on Sariola, joka näköjään saa Hessun mielenterveyden vereslihalle.

    Äänestä

Lopettakaa jo nämä "kyllä kansa tietää" -jutut.Ei kansa mitään tiedä.

Äänestä

Mutta Hessu tietää.

Äänestä
  • Vai tietää Hessu ...

    Mutta Hessun varmana pitämä tieto saattaa olla muodostunut täysin mielikuvituksen varassa kuvitelluista "omista faktoista", jotka eivät useinkaan perustu todellisuuteen vaan kuviteltuihin todellisuuksiin, niin kuin saduissa tapahtuu.

    Nämä Hessun varmat tiedot saattavat olla aivan muuta kuin totuutta. Lisäksi häiritsee, että hän fanaattisesti hyökää niitä vastaan, jotka osoittavat nämä Hessun perustelut ja kuvittelut jossakin kohtaa vääriksi. Hessulla haava muuttuu naarmuksi, jos se jotenkin paremmin sopii hänen esitykseensä. Potilas kävelee jo 2:n päivän kuluttua itse asioilleen vessaan, vaikka lehtitiedon mukaan potilas pääsi vapaasti poistumaan sängystä vasta 9. päivää sairaalaan tulon jälkeen.

    Vastaavia "oikaisuja" on runsaasti. Hessu tietää usein nimenomaan väärin... Saatavilla olevista asikirjoista tarvittava ja oikea tieto usein löytyy helposti.

    Äänestä

  • old_profile_30204 kirjoitti:

    Vai tietää Hessu ...

    Mutta Hessun varmana pitämä tieto saattaa olla muodostunut täysin mielikuvituksen varassa kuvitelluista "omista faktoista", jotka eivät useinkaan perustu todellisuuteen vaan kuviteltuihin todellisuuksiin, niin kuin saduissa tapahtuu.

    Nämä Hessun varmat tiedot saattavat olla aivan muuta kuin totuutta. Lisäksi häiritsee, että hän fanaattisesti hyökää niitä vastaan, jotka osoittavat nämä Hessun perustelut ja kuvittelut jossakin kohtaa vääriksi. Hessulla haava muuttuu naarmuksi, jos se jotenkin paremmin sopii hänen esitykseensä. Potilas kävelee jo 2:n päivän kuluttua itse asioilleen vessaan, vaikka lehtitiedon mukaan potilas pääsi vapaasti poistumaan sängystä vasta 9. päivää sairaalaan tulon jälkeen.

    Vastaavia "oikaisuja" on runsaasti. Hessu tietää usein nimenomaan väärin... Saatavilla olevista asikirjoista tarvittava ja oikea tieto usein löytyy helposti.

    oli täynnä puukonreikiäkin.

    Lääkäreiden mukaan käveli 5. päivänä, eikä mikään lääketieteellinen syy olisi estänyt kävelyä sitä ennenkään.

    Äänestä

Kyllä nämä Hessun "totuudet" tiedetään! Ja suurella varauksella niihin suhtaudutaan.

Äänestä

Hessulla taas murha.infossa pikkupoikien villinlännenhattu vinkkurassa ja hikinauha litimärkä, verenpaine kohisee korvissa ja töppönäpit tutisee.
Tässä tämän päivän koostetta Hessu-paran vesikauhuisesta räksyttämisestä Sariolan lahkeissa.
Tämä siis koostetta useammasta Hessun räksytyksestä tältä päivältä.
Kyllä Hessun johonkin hoitoon olisi syytä hakeutua.

"Ei Sariola tuollaisen vanhan hiililaivan radiosähköttäjän koulutukseen ole tarvittu kuin kansakoulupohja olet ensimmäisenä haukkumassa muiden kirjoittajien älyä ja koulutusta ainakin aiemmin joten sitä saat mitä olet itse aiemmin muille tarjoillut ei siinä kahta sanaa jos tasapainoelin olisi ollut sökö mussuttakoon Sariola kansakoulupohja tiedoillaan mitä tahansa
Sariola uskoo mielellään juopon naapurin toidtukseen jostain höpö delirium näkynä saadusta tunnustuksesta Gyllström olisi vihannut retkeilijöitä niin panehan sitten sellaista faktaa pöyään
Huhujen mukaan ja huhujen mukaan huhujen mukaan sinäkin Sariola voit olla tekijä sillä ikäsi puolesta ainakin sopisit no mitäs sanot Ei juopottelu ole mikään merkki hermojen menettämisestä mutta miten sinä Sarila voit pelkkien kirjoittelujen peruteella päätellä G:n menettäneen hermonsa voihan vietävä Kyllä sinulla on aika huonot eväät syytellä Gyllströmiä tekijäksi näin se vaan on Sariola näkeehän noista liopokkaista, ettei ne kovin veriset ole olleet sillä ei siitä erota yksittäisiä veripisaroitakaaN joten Sariolan teoria on ihan metsästä voi hyvät Sylvit noita Sariolan teorioita jotka kerta kerran jälkeen käyvät yhä hullummiksi"

Äänestä

"..... käyvät yhä hullummiksi ....."

Mitkä käyvät? No, nuo Hessun kirjoitukset.

Äänestä

Se nyt on niin että Kaheli-Sariola saa järjiltään sellaisenkin asiakirjoittajan kuin Hessu 52. Sariola mitätön kulli pystyssä provosoi toisia ja tekee vasikointeja heti perään. Jos eliminoidaan Sariola, ongelmia ei ole. Hessu 52 perustelee kantansa ytimekkäästi ja tosiasioihin vedoten. Sariola on pelkkä sairas vanha tumputtelija Hessun rinnalla.

Äänestä
  • Et sinä Hessu taatusti ole "asiakirjoittaja", kuten tuossa yllä on tullut esille sinua riivaa valtava sairaalloinen vimma syyllistää Gustafssonia. Eikä sinulla ressulla ole muuta tuon hengästyttävän kiihkeän pakkomielteesi tueksi kuin ikiomaa musta tuntuu-höpinää.

    Miten ihmeessä sinä saatat kirjoittaa itse itsestäsi noin imelästi ja kehuen itseäsi juuri päinvastaiseksi kuin itse asiassa olet? Aivan myötähäpeää tuntee puolestasi, kuinka alhainen voi ihminen olla.
    Sinä nyt todellakaan et "vetoa tosiasioihin".

    Sariola sen sijaan nimenomaan vetoaa tosiasioihin ja pysyy niissä.
    Vailla kiihkoilua, järkevästi ja asiallisesti.
    Ihmetellä täytyy miten jaksaa niinkin asiallisena ja rauhalisena pysyä sinunlaisesi idiootin kanssa.

    Vielä täytyy erikseen ihmetellä millainen ääliö sinä olet kun noin itseäsi rupeat kehumaan. Sinulta täytyy todellisuudentaju puuttua kokonaan.

    Sariolalle tsemppiä.

    Äänestä

Haista vattu Ressukka. Mene nuolemaan idolisi Sariolan persettä, muutahan sinä et osaakaan tehdä. Täydellinen nolla.

Äänestä
  • Nyt kun Hessu52 olet siinä langan päässä -ja näköjään itsesi kovin korkealle arvostat tuossa ylenpänä - niin asiasta toiseen, kysyisin että mistä noita pikkupoikien villinlännenhattuja saa jollaisen olet ängennyt päähäsi tuossa kuvassa:

    http://personal.inet.fi/koti/hegenkirja/

    Ajattelin meidän kuusivuotiaalle nassikalle hankkia sellaisen joululahjaksi niin siksi kysyn.

    Äänestä

Oletko sitä mieltä, että lääkäri teki virheen, kun määräsi Gustafssonille 4kk sairaslomaa sairaalasta pääsyn jälkeen?

------------------------------------------


Kirjoittaja Hessu52 päivämäärä Ke Loka 26, 2011 3:29 pm

Minäkin vastaan tuohon kysymykseesi, mielestäni teki, sillä eivät nuo vammat niin pahoja olleet, että noin pitkää sairauslomaa olisi tarvinnut, mutta kun Gustafssonnista oli tekemällä, Helga Gustafssonnin upealla avustuksella, tehty "sankarpoika", niin lääkäri ei ole kehdannut yleisön painostuksen alla antaa lyhyempää lomaa, näin se taitaa ikävä kyllä olla!

Niinpä!

Äänestä

Että "lääkäri ei ole kehdannut yleisen painostuksen alla antaa lyhyempää lomaa."

Vai niin.

Kahden viikon lepotauko kirjoittelusta taitaa sopia hyvin!

Äänestä
  • Sopii kuin nyrkki päähän.

    Tuo Hessun "vastaus" on oikein hyvä esimerkki siitä yhdentekevästä musta tuntuu-kiihkoilusta joka on ainut peruste Hessun kaikelle annille Bodomista.

    Äänestä

  • tuollaisesta saa yli 10 vuotta lomaa.

    Äänestä

Hessu 52 on räksyttävä,kapinen piski,jonka mielenterveys on reistaillut jo iät ajat.

Äänestä

Kaikki sen tietää,Hans se oli!

Äänestä

Rakkaan Irmelin Nilssi muun muassa noin vaa teurasti, ihan vaa ohimennen, täyty olla vintti ihan pimeenä, eipä sellasii asioita paljo jälkeepäin haluu muistella. Ainakaa virallisesti, joissakin porukoissa sitte vaikka kehuskella, hurja jehu oli, ja on kai vieläkin.

Äänestä

Edellisen kirjoittajan persoonallisuus heijastelee sanojen takaa, ja vaikuttaa hyvin tutulta! Eiköhän liene..

Äänestä

Kyllä vaikuttaa tutulta,syystäkin. Hessu 52 siellä taas rähisee ja ähisee :)

Äänestä
  • Hessu 52 Suomen ainoa elossa oleva cowboy rähisee täällä taas minkä ehtii.Ihmetyttää tuollainen käytös.Mielentilatutkimus ei olisi Hessun kohdalla pahitteeksi.. jonkinlainen diagnoosi olisi totisesti paikallaan.

    Äänestä

Ilmeisesti Hessu ei tajua, että hän on hieman naurettava. Kuvittelee olevansa jonkinlainen tietäjä, mutta hengenlahjat eivät yllä riittävän korkealle, jotta voisi sellaisen tilan saavuttaa. Ajattelussa ja päättelyssä tökkii...

Äänestä

Käytännössä on käynyt usein niin, että jouduttuaan keskustelussa vastakkain älykkäämmän ja sivistyneemmän henkilön kanssa kyseinen henkilö aina joutuu hakauksiin niinkuin ravihevoset . Ei älyä yhtään antaa periksi, vaikka oma tieto on pelkkää mu-tua, vaan ryhtyy taistelemaan tuulimyllyjä vastaan vähäisin tiedoin ja taidoin. Moni viisaampi on sitten väistynyt ja poistunut areenalta vähin äänin, koska ei halua kuitenkaan myöntää oikeaa asiaa vääräksi, joka olisi vaatimus tullakseen hyväksytyksi täysivaltaisena kirjoittajana. Siltä se vaikuttaa...

Äänestä

Mut Hessun hengen lahjathan korkeella tasolla, kirjoittelee vaa pelkkää ASIAA.
Ei musta tuntuu linjalla, perustelee asiat niin hyvin, että heikommat hengen lahjat saaneetkin ne ymmärtää, eihän enempää voi vaatii.
sariola, taitaa olla poikkeus, pitäs rautalangasta.?

Äänestä

No mainitsepa kokeeksi yksi tosiasia johon Hessun hengästyttävän kiihkeä Gustafssonin lahkeissa räksyttäminen perustuu?

Sellainen siis joka ei ole musta tuntuu-lätinää vaan tosiaan fakta.

Äänestä

Tämäkö on sitä "pelkkää asiaa":

... Nisse jotenkin lentänyt teltan ulkopuolelle muutaman naarmun saaneena? Toisen kerran vapautui vuosikymmeniä myöhemmin syytteistä ja vielä tuli tapporahaa päälle ...

Tämä ei vaikuta pelkältä asialta, vaan aivan muulta ...

Äänestä

Oon ymmärtänyt Bodomin jutun sillee, että Sariola on vakuuttunut Nilssin syyllisyydestä, kun taas Hessu ei niin ehdoton ole.
Kolme teurastettuahan oli, Nisse lojuskeli kasan päällä, mut ei osaa eikä arpaa tappo touhuihin, ne joku satunnainen ohi kulkija, varmaa kiskamies, tai assi, tai.?
Ei ainakaa Gustaffson.

Äänestä

Antakaa nyt se Hassuhessu olla rauhassa. Syytön se siihen on että on tärähtänyt kuten Sirkus Sariola.

Äänestä

Haista vattu.Nuole idolisi Hessun persettä mothafuckin Hessu the Real!

Äänestä

Tuolla toisaalla ilmeisesti Hessu (tai joku muu) selittää, että nimenomaan samat veriroiskeet olivat kengässä ja telttakankaassa. Lieneekö ollut. Ja että void alue oli juuri kengän muotoinen - ei muuten ollut, se oli leveämpi.

Kyllä näitä verijälkiä ovat tutkineet etevät tutkijat, eikä ole varmaa tietoa, että kengät olisivat olleet kenenkään jalassa, se on toiveajattelua. Kengän päälle on lentänyt keskisuuria pisaroita (1-4mm) ja hyvin pieniä pisaroita (alle 1mm). Myös kengän sisältä on saatu eristettyä DNA, joka viittaa lähinnä TM:een. Verta on siis päätynyt myös kengän sisälle, vastoin täällä levitettyä tietoa. Sehän tarkoittaa, että kenkä ei liene ollut kenenkään jalassa. KRP:n oma veritutkintaryhmä oli asialla. Sen johtaja totesi oikeudessa, että mikään ei viittaa NG:n syyllisyyteen, ei suoraan, eikä edes välillisesti. Nyt amatööritutkijoiden mielipide joutuu poliisin ammattilaisten mielipidettä vastaan. Johtopäätös on selvä. KRP:n oma veritutkintaryhmä lienee ollut oikeassa. Verijäljet eivät "yllättäen" viitanneetkaan NG:n suuntaan. Veritutkinta päätyi puolustuksen eduksi ......

Äänestä

Höpö höpö

Äänestä

Jos eliminoidaan Nätti_Jussi, ongelmia ei ole.Nätti_Jussi on pelkkä sairas vanha tumputtelija.

Äänestä

"lehtitiedon mukaan" kirjoitti tuolla edellä:
29.10.2011 22:44

oli täynnä puukonreikiäkin.

Lääkäreiden mukaan käveli 5. päivänä, eikä mikään lääketieteellinen syy olisi estänyt kävelyä sitä ennenkään.
-----------------------------

Mutta mutta...

Puolustusasianjajan mukaan "kävelyharjoitukset" aloitettiin 10.pävänä kesäkuuta 1960 kahden hoitajan tukemana. Käveli potilas tuolloin 5. päivää sairaalaan tulon jälkeen mutta vain kahden hoitajan tukemana. Potilasta alettiin harjoittaa silloin kävelyn jalossa taidossa. Se on totta. Lehtitiedon mukaan potilas sai poistua vapaasti sängystä vasta 14. kesäkuuta 1960 eli 9 päivää sairaalan tulon jälkeen. Lehti oli UUSI-SUOMI. Tieto lehdessä oli 15.6.1960.

Äänestä

Keitäs täällä vielä on pohtimassa Bodomin juttua. Ei se ole minultakaan jäänyt unholaan kun kuitenkin usein kuljen tapahtumapaikan lähettyvillä.

Jebala tuli mieleen, no onko muita aktiivisia toisilla palstoilla? Olisi hauska verestää vanhaa kinaa.

Äänestä

Kyllä näissä uusissa tutkimuksissa oli vikaa. Se, että nuori kokematon sukupolvi oli näin suurta murhaa tutkimassa on harmi. Kokeneemmat ja itsetietoisemmat tutkijat olisivat kyenneet materiaaleista kyllä tarkemmin sanomaan pitävämpiä perusteluja.

Äänestä

Todetaan, että kovasti vailkuttaa samalta kirjoittajalta. Hessu ja Nätti-Jussi.
Aivan samanlainen on ajatuksenkulku. Yhtä yksioikoinen molemmilla.

Nätti-Jussi oli muuten Pohjolan jätkä, jolla toinen jalkaterä oli taaksepäin, näin kerrotaan. Kun Nätti oli kävellyt lumella, ei siitä saanut selvää mihin suuntaan oli mennyt. Se on vähän sama kuin Hessulla. Ei koskaan tiedä milloin hän puhuu täysin perättömiä, vai ovatko ne sillä kertaa totta. Aina pitää epäillä oikeaa suuntaa. Alueelta toiselle siirtyminen käy täysin luontevasti. Siinä on nimimerkki osunut paikalleen. Toisella on jalka väärään suuntaan - toisella esitystapa.

Koskaan ei tiedä kumpaan suuntaan on milloinkin menty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hessun horinat kirjoitti:

Ihmepelastuminen oli Nissen tapaus ensin kolme muuta tapettiin erittäin raa`asti telttaan ja Nisse jotenkin lentänyt teltan ulkopuolelle muutaman naarmun saaneena? Toisen kerran vapautui vuosikymmeniä myöhemmin syytteistä ja vielä tuli tapporahaa päälle.

Hessu 52 osoittaa taas kerran,ettei häntä ole siunattu järjellä tai minkäänlaisella muullakaan aivotoiminnalla.Voi Hessu-ressukkaa,sääliksi käy tuollaista pelleä.Pakostakin tulee pieni myötähäpeän tunne Hessun puolesta :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu