Tai siltä tämä ainakin tuntuu. Olen "aina" ajatellut olevani bi ja enemmän miesten suuntaan kallellaan. Olet ollut rakastunut mieheen. Sellaisen kanssa olen naimisissakin. Seksi tosin ei koskaan miehen kanssa ole tuntunut kovin kummoiselta, mutten ole pitänyt sitä sukupuolen syynä.
Mutta jos näitä todisteita menneistä tunteista ei olisi, olisin ihan varma siitä, että olen lesbo. Olen rakastunut naiseen. Ja nyt muutkin naiset saavat mun kehoni reagoimaan niin rajusti, ettei miehet ikinä. Hyvä etten kuola valuen tuijota työkavereiden rintoja...
Välillä yllätyn, kun muistan, että mullahan on kotona mies. Ihan hassua ajatella, että jotkut naiset kiihottuvat miehistä. En ollenkaan pysty samaistumaan siihen.
Voinko siis edes olla bi? Onko mahdollista, että joskus vielä koen miehetkin seksuaalisesti kiinnostaviksi? Onko kenelläkään kokemusta siitä, että "naisvaiheen" jälkeen miehet olis alkaneet kiinnostaa uudelleen?
Outo vaihe elämässä
4
369
Vastaukset
Olen erilaisilla tunteidenpurkusivustoilla kuullut paljonkin juttua vastaavista "vaiheista", joitten kesto tuntuu vaihtelevan viikoista vuosiin. Itsellänikin on tuota tapahtunut, mutta ne kestävät yleensä huomattavan vähän aikaa ja vaihtelevat helposti. Samaan tapaan kuin joskus tulee pakkomielle suklaaseen, joskus taas tekee mieli sipsejä. :D
Nuorena flikkanahan minä en osaa mitään oikeita neuvoja antaa, mutta sanoisin kumminkin ette yrittäisi väkisin takaisin veivata. Vaihtuu jos on vaihtuakseen, ja jos pitkällä välillä alkaa näyttää ettei vaihdu, niin sitten voi keskustella spoussin aiheesta ja miettiä mitäs tehdään.- miehet takaisin?
En yritä väkisin suuntaan enkä toiseen, tällä mennään mitä on. Hauska kuitenkin kuulla, että tämä saattaisi kuitenkin mahdollisesti olla joku vaihe. Olisihan tätä helppo käyttää syynä eroon, jos muuten menisi huonosti. Mutta kun meidän avioliitto voi muuten ihan kohtuullisen hyvin. Olen kyllä valmis odottelemaan jos on edes joku mahdollisuus, että mies alkaa minua vielä joskus kiinnostaa. Muuten ihana ihminen, vaikkei seksi oikein nappaakaan nyt. Ollaan miehen kanssa puhuttu tästä paljon, eikä asia ole onneksi hänelle ongelma. Joten sen puolesta voin odotella myöskin.
- ja ikää +30
Kuulostaa niin tutulta! Olisi hauska keskustella asiasta kanssasi enemmänkin.
- miehet takaisin?
Ikää mullakin se 30 , mutta onhan tässä vielä silti aikaa vuosia tai vuosikymmeniä katsella, miten käy. Ja siinä välissä, ennen kuin asia selviää oikeasti suuntaan tai toiseen, voin nauttia ihanien naisten seurasta ihan muuten vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455663Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3205487Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692521Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92186Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181958Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541955Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu361894Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont341839Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762