Resident Evil 5, help

Olen jäänyt jumiin kenttään missä pitää ohjata auringon sädettä kääntelemällä peilejä. Tarkennettuna kyseessä on kohta missä on lattialla tyhjä aarrearkku. Saan säteen käännetyä sinne minne pitää, mutta jään nalkkiin säteiden ympäröimäksi.
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samassa kohdassa itelläkin oli ongelmia, mutta pelaamallahan se selviää :-)

Onneksi elämme 2010-lukua ja on sellainenkin uusi vimpain täällä World Wide Webissä (kts. Internet) kuin YouTube.

Kyllä on nykyaikana kaikki tehty helpoksi, kun ei tarvitse enää itse pelatakaan!

Äänestä

Tee se viimeinen kääntö paikassa jossa jäät ulkopuolelle, esim. kulma...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mizler kirjoitti:

Olen jäänyt jumiin kenttään missä pitää ohjata auringon sädettä kääntelemällä peilejä. Tarkennettuna kyseessä on kohta missä on lattialla tyhjä aarrearkku. Saan säteen käännetyä sinne minne pitää, mutta jään nalkkiin säteiden ympäröimäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu