Vuokraan asunnon Maltalta

pakastenakki

Lähen ens viikolla vuokraamaan asunnon Maltalta,Viipyn siellä viikon,jonka jälkeen tulen pariksi päiväksi suomeen mistä lennän hetkeksi Thaimaaseen.Kun palaan takaisin Suomeen viivyn kotona kaksi päivää ja lennän pitemmäksi ajaksi Maltalle.Tekaisin blogin missä on uusia ja vanhoja kuvia http://pakastenakki.blogspot.com/ jos tulee jotain kysyttävää Maltasta vastaa ilomielin.Olen viettänyt siellä jo ennenkin pitempiä aikoja.

4

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaija.L

      Hei MASA!

      Mistä löytäisi edullisen vuokra-asunnon maltalta kuukaudeksi?
      Ja mitä alueita suosittelet?

    • pakastenakki

      Moi

      Itse löysin asunnon St paul`s bayn kylästä.Muutaman vuoden vanha voisi sanoa yksiöksi.30 neliötä ja kalustettu.vuokra 210 euroa kuussa.Jos vuokraa kuukaudeksi hinta on korkeampi.Oli hommasa löytää tämä asunto,koska välittäjät saavat välittäjät saavat puolet kuukausivuokrasta palkkioksi ja esittelivät isoja ja kalliita tietysti.No,saipahan ilmaista ajaelua ympäriinsä.

      Jos haet enempi säpinää Valletan ympäristö on sinun paikka jos kaipaat rauhallisempaa niin vaikka kuten minä,mene saaren pohjoisosiin.Alue mihin menen on kesällä suurin Maltan lomakohde(st pauls bay.qawra.bugibba)mutta talvella todella hiljainen.

      Gozolla on halpoja asuntoja vuokralla.mutta kulkeminen on vaikeaa sinne.

    • talvella qawraan

      Mitä olet mieltä kannattaisiko helmikuun lopulla käydä lasten kanssa qawrassa?
      Onko se aivan kuollu? Onko siellä ruokapaikkoja auki? Löytyykö sieltä jotain hyvää ja edukasta markettia mistä vois ostaa ruokaa jos huoneistohotelli?

    • snfskfbkbf

      Moikka! pääsiäiseksi pitäisi päästä maltalle! minkälaisilla lento yhdistelmillä olet itse sinne matkannut? suoria lentoja en itse ole löytänyt, yhdellä vaihdolla matkan pituus venyy yli vuorokaudeksi ja kaksi vaihtoa ei kiinnosta. olisko antaa jotain vinkkiä hyvästä reitistä/ yhtiöstä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7605
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4193
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3695
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3180
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2866
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      60
      2534
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2388
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2358
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2329
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2276
    Aihe