Icmeler vai Marmaris?

epätietoinen

Hei!

Olemme kolmihenkinen perhe (lapsi reilu 2v.)ja aikomuksena olisi lähteä elokuun lopulla Turkkiin, joko Marmarikseen tai Icmeleriin. Kokemusta Marmariksesta on, sinkkuajoilta, mutta miten soveltuu pienen lapsen kanssa? Olisiko Icmeler parempi vaihtoehto?

Entä onko kenelläkään kokemusta Finnmatkojen Örenistä (Icmeler) tai Club Portobellosta (Marmaris)? Mitä huoneistohotellia suosittelisit meille?

7

1822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssr

      Itse henkilökohtaisesti pidän Marmarista parempana, mutta pienen lapsen kanssa rauhallinen ja kooltaan ja väkiluvultaan pienempi Icmeler voisi olla parempi. Kummassakin tulette varmasti pärjäämään kuitenkin hyvin, ja lomastanne tulee todennäköisesti erittäin onnistunut! Jos päädytte hiljaisempaan Icmeleriin, ja kaipaatte vähän menoa, voitte tietenkin hypätä taksiveneeseen tai dolmukseen ja poiketa Marmariksella. Club Portobellossa olen vain käväissyt siellä alakerrassa allasosastolla, aika suuri, mutta vaikutti ihan hyvältä paikalta.

    • Sanna

      Menkää ehdottomasti pikkuisten kanssa Icmeleriin.

    • juuri ollut

      Hei, olimme juuri toukokuun lopulla viikon matkalla Icmelerissä 8 kuukaden ikäisen vauvamme kanssa. Omasta mielestä suosittelen ehdottomasti icmeleriä perhematkailuun. Olimme itse Sun Blue hotellissa, joka oli meidän mielestä viihtyisä. Ören sijaitsi siinä ihan vieressä ja näytti sekin ihan mukavan näköiseltä hotellilta. Siitä on juuri sopiva matka rannalle että keskustaan. Ainakin meille icmelerissä oli tarpeeksi ostomahdollisuuksia ja ruokapaikkoja. Kävimme kerran Marmariksessa ja se riitti. Siellä oli jotenkin paljon meluisampaa ja liikennettä niin paljon enemmän. Icmelerissä on parempi ranta, puhtaampaa ja rauhallisempaa. Viikoksi ihan tarpeeksi nähtävää lapsiperheille. Luulin että Turkkilaiset ovat hulluina vaaleisiin naisiin mutta nehän ovatkin hulluina pikku lapsiin :) muutekin sai todella ystävällistä palvelua ja jaksoivat olla viihdyttämässä meidän pikku vesseliä. Oikein hauskaa ja aurinkoista lomaa!!!

      • Kateellisena seurannut

        Näin "mummoiässä" turkkilaisten miesten elämänmenoa seuranneena (huom! vain seuranneena!),olen ehdottomasti sitä mieltä ,että menettepä minnne päin tahansa Turkkia,niin saatte varautua,että hotellissa ja kaupoissa saatte parasta palvelua,jos mukananne on lapsi.Turkkilaiset miehet ovat tosi lapsirakkaita ja näyttävät tunteensa ja suorastaan palvovat lapsia! Icmeler on parempi vaihtoehto lapsiperheille ja eiväthän isä ja äitikään jaksa "hillua" öitä -eihän? -Lapsi kaiken muun edelle,toivon niin.


    • Mami

      Moi! Olimme juuri Marmariksella, nuorin lapsemme 1,5 v. Hyvä paikka, ei mitään huonoa.
      Piipahdimme Icmelerissä, joka pienen pieni paikka. Varmaan hyvä sekin. . .

    • maizu

      Olin just kesäkuun alussa marmariksella club portobellossa. todella hyvä hotelli, isot uima-allas alueet ja mukava henkilökunta!!soveltuu hývin lapsiperheelle!!icmeler pieni paikka sinne kannattee mennä jos haluaa olla aika rauhassa ja siellä ei paljoa ole..marmaris on parempi!!

    • bayan

      mielestäni ehkä icmeler on parempi vaihtoehto lapsien kanssa :) ja kaikki muut hotellit finnmatkoilta on varmasti todella hyviä mutta itse tulin juuri kahden viikon matkalta icmeleristä ja yövyn ince nimisessä huoneistohotellissa ja siellä palvelu oli todella huonoa joten sitä hotellia kannattaa välttää ..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      357
      7013
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      75
      5989
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5483
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      84
      4270
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      56
      3476
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      69
      3427
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      58
      3346
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3084
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      13
      2316
    Aihe