Suru aika

Meillä oli koira, mutta täytyi antaa se pois. Nyt ihmettelen miksi vielä suren kun siitä on jo paljon aikaa (ennen joulua)? Näen siitä unia ja kuvia mielessäni esim.koulussa tunnilla tai kaupassa jonossa. Jos osaat vastata kysymykseeni niin kiitos etu käteen.
5280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no mielestäni olit niin kiintynyt koiraasi että muistat siitä kaikenlaista,hyvät hetket yms....kun teitte koiranne kanssa kaikkea mukavaa...

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta. Se auttoi ymmärtämään hieman.

    Äänestä

  • Susette kirjoitti:

    Kiitos vastauksesta. Se auttoi ymmärtämään hieman.

    hyvä että auttoi...toivottavasti en itse joudu koskaan luopumaan koirastani :( *nyyh*

    Äänestä

Koirastahan tulee ihmiselle perheenjäsen, läheinen ja rakas ystävä. Sinulla on varmasti ikävä koiraasi, ja se on ihan normaalia. Toivottavasti se ikävä joskus helpottaa, mutta anna kaikkien hyvien muistojen lämmittää mieltäsi ikuisesti... :)

Äänestä
  • Mulle kävi samoin eli jouduin luopumaan mummolan koirasta, Se nimittäin kuoli. Vaikka se ei ollutkaan mun koira rakastin sitä valtavasti ja itken usein itseni uneen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Susette kirjoitti:

Meillä oli koira, mutta täytyi antaa se pois. Nyt ihmettelen miksi vielä suren kun siitä on jo paljon aikaa (ennen joulua)? Näen siitä unia ja kuvia mielessäni esim.koulussa tunnilla tai kaupassa jonossa. Jos osaat vastata kysymykseeni niin kiitos etu käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu