SWTOR?

utelias silli

Kuukaisimaksullinen peli, mutta peliä on myyty ennakkoon jo muutama miljoona!!!! Onko muita isoja Suomalaisia kiltoja tulossa kuin Kalevala Syndicate pelin pariin?

15

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiakas rytkönen

      Käyppäs katsomassa swtor.fi:stä. Siellä on kiltaosio ja valinnanvaraa senmukaan.

    • Veteraanipro

      paska wow-kopio.

      • ProMagnet

        Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)


      • Veteraanipro
        ProMagnet kirjoitti:

        Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)

        No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.


      • veteraanipro
        Veteraanipro kirjoitti:

        No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.

        Niin joo, Rift on kans.


    • Veteraanipro

      Eikä toi peli tule ikinä myymään "muutamaa miljoonaa" tais EA sanoa että 200k menny rikki.

      • huhuuuuu

        Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua


      • VeteraaniPro
        huhuuuuu kirjoitti:

        Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua

        2kk maksimi ja tulee kaikilla SWTOR:n tarina ulos korvista. Veikkaan samallaista massa lopettamista mitä nähtiin Aionissa, kun mitta tulee täyteen niin se tulee.


    • Vihaajille...

      120 serveriä LOLLOLOL!

      • noh niin no...

        Wowissa ~500.


    • VeteraaniPro

      Kylläpäs EA:n osakkkeet laski eikä ole etes viellä päästy vauhtiin. :D

    • onks toi maksullinen kaikille pelialustoille?

    • Unohtuiko jotain

      Peli tulee myymään.

      Unohdatte erään pikku seikan; Pelin kehitys on ollut 3:n "yhteistyötä", eli EA:n (joka on pelkkä julkaisija), Lucasartsin (joka ei ole tehnyt pelejä enää vuosikymmeniin) ja (rummun päristystä) BIOWAREN!!!

      Minä en erityisesti rakasta tai vihaa Star Warsia, enkä 5 kuukauden EVE:n pelaamisen jälkeen kaipaa edes MMORPG sci-fi kokemusta tai muuta, mutta kun Kaikkien Tarinavetoisten Roolipelien valtias, Mass Effectien ja Dragon Age saagojen luoja, Bioware, lupaa minulle 6 hahmoa, joilla jokaisella on oma eeppinen seikkailunsa (Öhom - Dragon Age Origins alkutarinat....) ja jotka kaikki jakautuvat vielä 2:een moraaliseen valintaan myöhemmin (kokolailla kaikki Biowaren pelit) niin on se ja sama perustuuko se Lucasin Star Warsiin vai Puuha Peteen, minähän ostan sen.

      Ja ennenkuin Betsheedan tai Triple 7 pelistudioiden kannattajat saavat halvauksen... Ihan kivoja pelejä, olen pelannut ja tykännyt, mutta Bioware tekee sen paremmin.

      Ja "WoW klooni" puheet voidaan sitten haudata Blizzard ei edes tiedä, mitä sanat "Tarina" tai " Roolipeli" tarkoittavat. Tosin sanan "Rahastus" ne ovat sisäistäneet----

    • swtor

      Skyther -- SWTOR on vain PC:llä. Se on MMORPG, ei Call of Duty.

      Mitä itse peliin tulee, järjetön floppi. BioWare teki työnsä hienosti, EA kusi vaihteeks kaiken.

      Johonki jo postasinki pidemmän, mutta toistan lopetuksen tähänki:
      Jos korjaavat bugit ja poistavat kuukausimaksut, saatan pelata loput stoorit loppuun. Piiitkällä aikavälillä.

    • TORTANIC

      Paska peli ja sen näki jo ennenkuin peli edes julkaistiin, mutta pelaajat rakastavat hype junia.

      Tuhosi kokonaan KOTOR tarinan ja on muutenkin niin halppis tyyppinen peli.

      Ja se on kohta menossa F2P, joten ei mitään järkeä ostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7682
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      136
      5279
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      56
      2791
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      277
      2391
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2326
    6. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      571
      2134
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      72
      2109
    8. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      6
      1768
    9. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1166
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      70
      1149
    Aihe