Kuukaisimaksullinen peli, mutta peliä on myyty ennakkoon jo muutama miljoona!!!! Onko muita isoja Suomalaisia kiltoja tulossa kuin Kalevala Syndicate pelin pariin?
SWTOR?
15
522
Vastaukset
- asiakas rytkönen
Käyppäs katsomassa swtor.fi:stä. Siellä on kiltaosio ja valinnanvaraa senmukaan.
- Veteraanipro
paska wow-kopio.
- ProMagnet
Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)
- Veteraanipro
ProMagnet kirjoitti:
Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)
No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.
- veteraanipro
Veteraanipro kirjoitti:
No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.
Niin joo, Rift on kans.
- Veteraanipro
Eikä toi peli tule ikinä myymään "muutamaa miljoonaa" tais EA sanoa että 200k menny rikki.
- huhuuuuu
Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua
- VeteraaniPro
huhuuuuu kirjoitti:
Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua
2kk maksimi ja tulee kaikilla SWTOR:n tarina ulos korvista. Veikkaan samallaista massa lopettamista mitä nähtiin Aionissa, kun mitta tulee täyteen niin se tulee.
- Vihaajille...
120 serveriä LOLLOLOL!
- noh niin no...
Wowissa ~500.
- VeteraaniPro
Kylläpäs EA:n osakkkeet laski eikä ole etes viellä päästy vauhtiin. :D
onks toi maksullinen kaikille pelialustoille?
- Unohtuiko jotain
Peli tulee myymään.
Unohdatte erään pikku seikan; Pelin kehitys on ollut 3:n "yhteistyötä", eli EA:n (joka on pelkkä julkaisija), Lucasartsin (joka ei ole tehnyt pelejä enää vuosikymmeniin) ja (rummun päristystä) BIOWAREN!!!
Minä en erityisesti rakasta tai vihaa Star Warsia, enkä 5 kuukauden EVE:n pelaamisen jälkeen kaipaa edes MMORPG sci-fi kokemusta tai muuta, mutta kun Kaikkien Tarinavetoisten Roolipelien valtias, Mass Effectien ja Dragon Age saagojen luoja, Bioware, lupaa minulle 6 hahmoa, joilla jokaisella on oma eeppinen seikkailunsa (Öhom - Dragon Age Origins alkutarinat....) ja jotka kaikki jakautuvat vielä 2:een moraaliseen valintaan myöhemmin (kokolailla kaikki Biowaren pelit) niin on se ja sama perustuuko se Lucasin Star Warsiin vai Puuha Peteen, minähän ostan sen.
Ja ennenkuin Betsheedan tai Triple 7 pelistudioiden kannattajat saavat halvauksen... Ihan kivoja pelejä, olen pelannut ja tykännyt, mutta Bioware tekee sen paremmin.
Ja "WoW klooni" puheet voidaan sitten haudata Blizzard ei edes tiedä, mitä sanat "Tarina" tai " Roolipeli" tarkoittavat. Tosin sanan "Rahastus" ne ovat sisäistäneet---- - swtor
Skyther -- SWTOR on vain PC:llä. Se on MMORPG, ei Call of Duty.
Mitä itse peliin tulee, järjetön floppi. BioWare teki työnsä hienosti, EA kusi vaihteeks kaiken.
Johonki jo postasinki pidemmän, mutta toistan lopetuksen tähänki:
Jos korjaavat bugit ja poistavat kuukausimaksut, saatan pelata loput stoorit loppuun. Piiitkällä aikavälillä. - TORTANIC
Paska peli ja sen näki jo ennenkuin peli edes julkaistiin, mutta pelaajat rakastavat hype junia.
Tuhosi kokonaan KOTOR tarinan ja on muutenkin niin halppis tyyppinen peli.
Ja se on kohta menossa F2P, joten ei mitään järkeä ostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077716
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085901- 835157
- 1394526
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552957
- 582908
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562036