SWTOR?

utelias silli

Kuukaisimaksullinen peli, mutta peliä on myyty ennakkoon jo muutama miljoona!!!! Onko muita isoja Suomalaisia kiltoja tulossa kuin Kalevala Syndicate pelin pariin?

15

587

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiakas rytkönen

      Käyppäs katsomassa swtor.fi:stä. Siellä on kiltaosio ja valinnanvaraa senmukaan.

    • Veteraanipro

      paska wow-kopio.

      • ProMagnet

        Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)


      • Veteraanipro
        ProMagnet kirjoitti:

        Joo kaikki nettiropethan on automaattisesti wow-kopioita :)

        No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.


      • veteraanipro
        Veteraanipro kirjoitti:

        No ei todellakaan, mutta kyllä vuodet 2011-2012 taitavat olla oikeasti wow-kopioiden aikaa. Pelaan SWTOR:n betaa.

        Niin joo, Rift on kans.


    • Veteraanipro

      Eikä toi peli tule ikinä myymään "muutamaa miljoonaa" tais EA sanoa että 200k menny rikki.

      • huhuuuuu

        Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua


      • VeteraaniPro
        huhuuuuu kirjoitti:

        Ja wowin pelaajista pari miljoonaa jo lopettanu ku pelistä tullut niin vanha ja väsynyt! P.s. Hauskaa kungfupandailua

        2kk maksimi ja tulee kaikilla SWTOR:n tarina ulos korvista. Veikkaan samallaista massa lopettamista mitä nähtiin Aionissa, kun mitta tulee täyteen niin se tulee.


    • Vihaajille...

      120 serveriä LOLLOLOL!

      • noh niin no...

        Wowissa ~500.


    • VeteraaniPro

      Kylläpäs EA:n osakkkeet laski eikä ole etes viellä päästy vauhtiin. :D

    • onks toi maksullinen kaikille pelialustoille?

    • Unohtuiko jotain

      Peli tulee myymään.

      Unohdatte erään pikku seikan; Pelin kehitys on ollut 3:n "yhteistyötä", eli EA:n (joka on pelkkä julkaisija), Lucasartsin (joka ei ole tehnyt pelejä enää vuosikymmeniin) ja (rummun päristystä) BIOWAREN!!!

      Minä en erityisesti rakasta tai vihaa Star Warsia, enkä 5 kuukauden EVE:n pelaamisen jälkeen kaipaa edes MMORPG sci-fi kokemusta tai muuta, mutta kun Kaikkien Tarinavetoisten Roolipelien valtias, Mass Effectien ja Dragon Age saagojen luoja, Bioware, lupaa minulle 6 hahmoa, joilla jokaisella on oma eeppinen seikkailunsa (Öhom - Dragon Age Origins alkutarinat....) ja jotka kaikki jakautuvat vielä 2:een moraaliseen valintaan myöhemmin (kokolailla kaikki Biowaren pelit) niin on se ja sama perustuuko se Lucasin Star Warsiin vai Puuha Peteen, minähän ostan sen.

      Ja ennenkuin Betsheedan tai Triple 7 pelistudioiden kannattajat saavat halvauksen... Ihan kivoja pelejä, olen pelannut ja tykännyt, mutta Bioware tekee sen paremmin.

      Ja "WoW klooni" puheet voidaan sitten haudata Blizzard ei edes tiedä, mitä sanat "Tarina" tai " Roolipeli" tarkoittavat. Tosin sanan "Rahastus" ne ovat sisäistäneet----

    • swtor

      Skyther -- SWTOR on vain PC:llä. Se on MMORPG, ei Call of Duty.

      Mitä itse peliin tulee, järjetön floppi. BioWare teki työnsä hienosti, EA kusi vaihteeks kaiken.

      Johonki jo postasinki pidemmän, mutta toistan lopetuksen tähänki:
      Jos korjaavat bugit ja poistavat kuukausimaksut, saatan pelata loput stoorit loppuun. Piiitkällä aikavälillä.

    • TORTANIC

      Paska peli ja sen näki jo ennenkuin peli edes julkaistiin, mutta pelaajat rakastavat hype junia.

      Tuhosi kokonaan KOTOR tarinan ja on muutenkin niin halppis tyyppinen peli.

      Ja se on kohta menossa F2P, joten ei mitään järkeä ostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5729
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      44
      4372
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      148
      3949
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3640
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      70
      2864
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      105
      2507
    7. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      40
      1829
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1826
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      226
      1666
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1441
    Aihe