Oliskiko kenelläkään kertoa kokemuksia Sofian lentokentästä Bulgariassa?
Suunnitelmissa olisi lentää Madridista Wieniin ja Bulgarian Air tarjoaisi tätä reittiä reilun tunnin vaihtoajalla Sofiassa. Yritin lentokentän kotisivuja vilkuilla, mutta ei oikein selvinnyt ko. kentän kokoluokka.
Onko opasteet englanniksi? Tupakointimahdollisuudet? Selkeäkulkuinen vai sekava?
Kiitoksia asiallisista vastauksista etukäteen.
Sofian lentokentästä kokemusta?
3
196
Vastaukset
- Lentäjän Poika
Sofian lentokentän uusi terminaali (vuodelta 2006), terminaali 2, on mukavan pieni ja selkeä lentokenttä. Ja kyllä, kuten kaikilla kansainvälisillä lentokentillä, myös Sofian lentokentillä opasteet ovat englannin kielellä.
Sofian lentokenttä yllättää positiivisesti myös siinä asiassa, että siellä ei saa tupakoida sisätiloissa. - Josefina 68
Sofian lentokenttä on erittäin väljä ja erittäin selkeä kenttä. Opasteet on merkitty hyvin. Väljyys näkyy kaikkialla, kaupoissa, baareissa ja vessoissa. Erittäin miellyttävä kenttä. Kuulutukset tulevat selkeästi bulgariaksi ja englanniksi. Hyvää matkaa!
- Reissu-Riitta
Kiitoksia molemmille (Lentäjän Poika ja Josefina 68) asiallisista ja todella auttavista vastauksista. Nyt uskallan varata nuo Bulgarian Airin lennot ilman suurempia pelkoja.
Aurinkoista syksyn jatkoa Teille molemmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534