Syyslomalla Sharmiin....

Three Corners Palmyra Resort, onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista, kaikki asiallinen tieto otetaan ilolla vastaan =) ja myös vähän Sharmin hintatasosta, vaatteet, ruoka yms. mukava.
5343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuten olet kaiketi jo täällä olevista monista kirjoituksista lukenut, on hotelli oikein mukava, ruoka hyvää, paikat puhtaat jne. Paitsi se suiurin mutta. Se iso haitta ovat venäläiset. He etuilevat, tungeksivat, estävät nomet toiminnat, käyttäytyvät kuin luolaihmiset, meluavat jne.

Äänestä

Taitaa olla joka paikassa "muttana" nuo Venäjän maan asukit =/ mutta näillä mennään....

Äänestä

Voin kertoa ettei ainakaan lapsiperheiden kannata mennä kyseiseen hotelliin sen toivossa että lapset saisivat kavereita, poikani on ukkinsa ja mummonsa kanssa Egyptissä tällä hetkellä, saivat vaihtaa hotellia koska olivat ainoa suomalainen porukka kyseisessä hotellissa, kaikki muut suunnilleen venäläisiä. Onneksi hotellin vaihto oli onnistunut =)

Äänestä
  • Kannattaako kaikkeen uskoa mitä kerrotaan? Ehkä kannattaisi pitää suunsa kiinni ja kokea itse hotelli ennen kuin antaa negatiivisen kuvan hotellista. Olen parhaillaan asiakkaana kyseisessä hotellissa. Täällä on todella paljon eri kansalaisuuksia, vaikea arvioida keitä ovat eniten, suomalaisiakin täällä on useampi seurue. Emme ole vielä huomannut että venäläiset aiheuttaisivat pahennusta. Ruoka ja palvelu täällä on loistavaa. Ulkotilat ja altaat mielettömän hienot. Huoneet isoja mutta aika kuluneita. Alkoholi jpka kuuluu all inclusive asiakkaille suht heikko, eivätkä baarimikoilla ole alasta juurikaan kokemusta.

    Äänestä

Totta, turhaa kylvää negatiivisia kokemuksia. Joku voi tykätä hotellista, jollekin pitää olla kaikki kuin palatsissa jne. Välillä tuntuu että ne ketkä kylvää negatiivisia "kokemuksiaan" niin tuskin ovat käyneet Ruotsia tai Viroa kauempana ja kateuttaan panettelevat. Tosin voihan joku pitää paikkansa, että ovat saaneet huonoa palvelua tms. mutta luulen että kyseessä on ollut lähinnä asennevika maata ja kulttuuria kohtaan.

Olen joutunut olemaan matkoillani sellaisissa hotelleissa jossa on ollut pelkästään venäläisiä, ranskalaisia tai saksalaisia ja kun jotain tiettyä kansalaisuutta on n. 75 % niin silloin kyllä voin sanoa että loma menee pilalle, sillä siellä nämä ovat kuninkaita ja heitä sillon siellä palvellaan. Mutta kun hotellissa on ollut kaikenkansalaisia tasaisesti niin hommatoimii ja kaikki viihtyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomaa....... kirjoitti:

Three Corners Palmyra Resort, onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista, kaikki asiallinen tieto otetaan ilolla vastaan =) ja myös vähän Sharmin hintatasosta, vaatteet, ruoka yms. mukava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu