tummat ja vaaleet samaan koneeseen

niin tulee täyskoneellinen. Laitatteko tummat ja vaaleet samaan koneeseen vai pesettekö puolkoneellisiä?
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei toki, pilallemenneet vaatteet maksaa paljon enemmän kuin puolityhjänä pestyt koneelliset.

Äänestä

Nykyäänhän voi käyttää ns.värisiepparia,myydään pesuaineosastolla
pariakin merkkiä,en nyt muista hintaa.
On sellaisissa pahvilaatikoissa n.10cmx 10cm .
Ne on sellaisia paperisia ja se laitetaan pesukoneeseen pyykkien kanssa,tähän asti ainakin toiminut minulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä järkevintä? kirjoitti:

niin tulee täyskoneellinen. Laitatteko tummat ja vaaleet samaan koneeseen vai pesettekö puolkoneellisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu