Milloinkas tyhmät Suomijuntit alkavat ansaita rahaa et jäis jotain säästöönkin ja vois ostaa bensiiniä,ettei tarvi liikematkaajilta ja rikkailta tukkia rajoja kympin bensakannun takia sekä harrastamallaan tupakan salakuljetuksella tai yrittämisellä. eiks yhtää hävetä istua vanhas auton romussa sinkoilemas ku pelle sirkuksessa yrittäen jonossa ohitella, ei tällästä pelleporukkaa muualla näe,Kyllä kuvastuu kansan rahattomuus työttömyys ahdinko ja tyhmyys
Milloin Suomalaiset osaa tienata rahaa
åååååååååååå11111
9248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sinäkö "rikas"`? hahahah korkeintaa joku typerä tenava Ahvenanmaalta purkamassa ahdistustaan. Nooh kyllä se helpottaa kun varttuessa huomaat ettei maailma pyöri sinun ympärilläsi trolli.
et ole ikinä nähnykkään bensajonoa,kun et tiedä että siellä ei etuilla.
se on kuule vaan niin,et tää kansan työttömyys ja ahdinko on vasta alkusoittoa,eihän se ole vielä alkanutkaan.mutta odota..
Kirjoitat asiaa. Ohittelut ovat vähentyneet, on syntynyt kirjoittamaton sääntö yhdessä itä-kaakkoissuomalaista tankkauskulttuuria. Tuleehan siellä käytyä, kun siellä näkee ihmisiä ja uusia tuttavuuksia aina syntyy.
Sinä tonokki asut varmasti länsi -suomessa ja sinua ketuttaa kateuksissa kun et pääse hakemaan halpaa bensaa ja tupakkaa.Käy ensin tuolla itärajan rajoilla, tule sitten kertomaan kuka ohitti ja kenet.Kyllä, veli venäläinen sinut urpo.Sieltä ostetaan mistä halvimmalla saadaan, oli rahaa tai ei.
kannattais kulkee somaljotilla lennukilla tyhmäkö olet ns. ylpeä bisnesmies.
mikä ajaa arvostelemaan tavallista taloudellista ihmistä. lennä sillä koneellas, älä meidän jonoon tunge.
kannataisko ladata se parabellumi ja laukasta oikeaan osoittesseen ettei tarvis moisia typeryyksiä kuulla.
Jep..kyllä näuden provo-aloitusten taso on mennyt kovin alas...vähän pitäis edes yrittää panostaa näihin.... puutteellinen koulutusko lienee syynä....
Ne on nämä "kansallismieliset" iivanat. Raivostuttaa nämä maaorjien jälkeläiset kun muka niin ovat. Typerä väkivaltaisia ääliöitä joista suurin osa on loppujen lopuksi pelkureita jotka virtuaalimaailman ulkopuolella ei uskalla tehdä yhtään mitään. Viron vanhat keski-ikäiset poliisitkin pieksee näitä uhoaja pellejä aika helposti.
On siinä hyväkin puoli. Provoilevat netissä ja loisivat Suomessa niin ovatpahan kaukana Kremlin ydinasenapista.
Minä en vihaa tavallisia asiallisia venäläisiä jotka hoitavat asiansa kuten muutkin sivistyneet ihmiset. Nämä kansallismieliset uivelot sen sijaan ottaa kyllä pannuu.
Sulle on hiljattain käynyt kylmät ja nyt vituttaa.
Suomalaiset loisivat Suomessa,ajavat vanhoilla auton romuillaan,salakuljettavat muutaman kartongin tupakkaa ja kauppaavat sitä,luulevat olevansa kovia bisnesmiehiä. Mua ohitteli yks auto sen rakkarikirjaimet oli IGU- seuraavaks kerron loput tullimiehille kun mut pysäytetää ja mua ohitellaa jos ei lue tätä palstaa.Suomipoika on kamala kova bisnesmies varmaan hirveet tuntipalkat juoksee ku kassilisen myy röökiä