Mikähän on tämän UPM mainoksen tarina?
http://www.youtube.com/watch?v=jMjgkZTv6Cc
Katri Helena ja joku mieskuoro 1min 50sek. TV:ssä näkyy tää mainos useasti, upeaa kuvaa suomalaisesta metsästä ja maisemasta upean laulajattaren siivittämänä hienolla melodialla ja sanoilla.-.
Metsä-Mun sydämerni tänne jää
16
1850
Vastaukset
- kalakaveri?
Tämä oli hienosti tehty. Ei tee yhtään huonoa tälle laululle.
- Mallu<3
näin äsken tän mainoksen ekaa kertaa ja oli heti pakko ettiä se netistä! todella koskettava ja kaunein näkemäni mainos ikinä!
- Kyseenalainen kunnia
Mahtoiko KH tietää, millaiselle yhtiölle myi laulunsa??? Minä ainakin hämmästyin, että KH:n laulu soi taustalla mokomankin yrityksen mainoksessa. Haloo!!!!
http://www.vihrealanka.fi/node/5677
http://www.luontoliitto.fi/metsa/vanha/raportit/index.html
http://www.maanystavat.fi/april/press/factsheet.htm - jaskan kaveri
Kovasti olen maan ystävä minäkin mutta en sotke MITÄÄN politiikkaa siihen mitä tunnen syämmessäin: kyllä tämä mainos, tämä perkuleen mainos, panee itkemään kun katsoo tuota kaunista metsämaisemaa ja kuulee KH:n laulavan niin suoraan syämestä syämeen. Kannattaa kuunella täysin palkein ja mahdollisimman suurella näytöllä, vaikka nekin syövät sitä söhköä kyllä.
Mutta yksi elämä ja yksi laulu: se on tässä ja nimenomaan Katri Helenan tulkitsemana.
. - Matti
Kyllä tämä on klassikkojen klassikko. Kun minusta aika jättää, toivon kuulevani tämän laulun Katri Helenan heleällä äänellä laulettuna.
- Katri-fani
kieltämättä tulee ihmeellinen olo kun sitä mainosta katsoo ja kuuntelee. Tulee väkisinkin vedet silmlln ja mieli herkistyy!! Tämän laulun minäkin haluaisin viimeistä matkaani saattelemaan ja nimenomaan Katri Helenan ihanalla äänellä laulettuna.
- näin se vaan on
"Mahtoiko KH tietää, millaiselle yhtiölle myi laulunsa??" Myy mille taholle tahansa, kunhan hinnasta sovitaan.
- uunilintu
tuli pariin otteeseen tuossa kympin uuristen tienoilla taas tämä mainos - ja kyllä se aina pysäyttää ja hiljentää. Niin Katri Helenan ääni kuin tuo upean kaunis metsäisen Suomen maisema...
- sydän jää..
Tuo laulu on ollut suosikki jo vuosia, mutta ehdottomasti Kari Tapion tulkintana. Ja ilman mitään metsäyhtiön mainosta. Karin tulkinta voittaa.
http://www.youtube.com/watch?v=wBr5-BpBVC8
- uunilintu
Katri Helenan tulkinta on ehdottomasti paras ja on alkuperäinen. >Ei köhinää tätä laulua laulaessa, kiitos.
- makunsa kullakin
Sen suosion kertoo jo se kuin paljon on katsottu . Taitaa kutri-helenan tulkinta olla paljon jäljessä... katsottu n 100 000 kertaa vähemmän kuin kari tapion...
- teemu j.
youtube: mun sydämeni tänne jää katri helena n. 270 000 katselukertaa
kari tapio n. 130 000 katselukertaa
olisi kiva jos täällä edes pysyttäisiin faktoissa eikä suoraan valehdeltaisi
hyviä ovat molemmat
en ymmärrä miksi esim. makunsa kullakin käy kirjoittlemassa p..... täällä katrin sivuilla, paljon kehittävämpää olisi käydä kehumassa kari tapiota hänen sivullaan
niin suuri on jumalan taivas ja maa, oi lapseni rakastakaa.. (lauri viita)- määrät vaihtelevat
laulajilla on monia tulkintoja samasta laulusta ja niitä katsottu ja kuunneltu eri tahtiin. K-H yhtä tulkintaa on katsottu tuo mainitsemasi määrä. Toista taas vähemmän...Aivan oikein.
- fani51
onhan tämä upea mainos, Suomen kesää
- MinäTube
Minut tuo mainos pysäyttää aina. Positiivisella tavalla.
- ssrssr
http://www.katsomo.fi/?progId=73930
MTV3 Sysksyn Sävel Retro
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33626Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872012Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50826- 47754
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184708Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35692- 35640
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127638