Mitä mieltä olette?

Yhdysvalloissa sai oliko nyt joskus 60-70 luvulla, marihuana sätkän poltosta jopa 60 vuotta!!! Mitä mieltä olette, onko rangaistus liian ankara?

Mun mielestä toi on ihmisoikeuksien rikkomista!
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehdottomasti liian ankara. Typeryyttä.

Yksi kanadalainen mainitsi että marisätkän poltosta (käyttörikos) tulee nykyäänkin ehdottomia vankeustuomioita USAssa tietyissä osavaltioissa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Redempt kirjoitti:

Yhdysvalloissa sai oliko nyt joskus 60-70 luvulla, marihuana sätkän poltosta jopa 60 vuotta!!! Mitä mieltä olette, onko rangaistus liian ankara?

Mun mielestä toi on ihmisoikeuksien rikkomista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu