meillä on aina lätäkkö juomakupin vieressä ja sukkamme kastuvat siinä. Onhan kuppi keittiössä. Koiralta lentää aina jonkinverran vettä lattialle juodessa. Kolme edellistä koiraani joivat kaikki siististi ja pisaraakaan ei läiskynyt. Onkohan olemassa senmallista kuppia, että vettä ei lentäisi jokapaikkaan. Tai jotain alustaa.
Kun koira juo
4
99
Vastaukset
- Koi_ruus123
Omalla koirallani on juomakupin alla ihan tavallinen froteinen käsipyyhe. Se imaisee hyvin enimmät vedet. Toki vettä on välillä myös muualla, mutta nämä ovat vain niitä asioita mihin pitää sopeutua. : )
- yj7890å+
Ovatko kaikki ihmiset samanlaisia? Toinen ryystää, haisee, jne, toinen ei. Tämän on pakko olla surkea provo?
Pistä pyyhe tma kupin alle. Äly hoi. Koirilla on eroja ahneudessa, janon määrässä ja tunteessa (ihmisilläkin on), huulet ja suun rakenne erilaisia. Onko koiralla ruokarauha, se voi hotkia veden, kun pelkää että häiritään, jne.
Lue vaikka yksi koirakirja. - tänkjuu
Niin meilläkin pidetään pyyhettä vesikupin alla, koska juominen on käsittämätöntä lotraamista: vesi roiskuu metrien päähän. Muuten niin siisti kaveri, vain veden kanssa tuntuu loiskivan ihan ilokseen.
- laulaulal
pyyhe tai joku muu alle. meillä on muovinen tarjotin ja se toimii :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184161Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4902305Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421851- 761474
- 1581446
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91204- 106727
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34724- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25681