Sebastian Vettel ajoi mestariksi

Luin juuri, että Sebastian Vettel varmisti formula ykkösten maailmanmestaruutensa:

www.facebook.com/sttaaniuutiset
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

juu niin teki , mutta ikävä kyllä formula 1 on laji jossa nopein kalusto voittaa, vaikka siinä ei oliskaan paras kuski,en missään nimessä aliarvioi vettelin kykyjä mutta nykyään on formuloissa pystyy menestymään vain voittaja autolla.
No button alonso ja hamilton ovat voittaneet tänä vuonna kisan taikka kaksi mutta
toi redbull on sen verran ylivoimainen auto -
Jos red bullia ajais button alonso rosberg perez tai jopa barrichello tai sumi niin he voittaisivat tollasella autolla mestaruuden.
Minusta ois paljon jännempää kisat kun kaikilla ois sama kalusto , mutta bisnes on bisnesta, ja olis muuten mielenkiintoiset kisa ja aika ajot varsinkin kun
1 ja 24 välissä olis eroa alta sekunti..

Äänestä

Ei se kummonen autoo oo..kuski vaan hyvä. webberi ei oo voittanu sillä kisaakaa. hämy vois voittaa jos olis kestävä ja kestää kolaria. alonso ei pääsisi nelos sijaa korkeemmalle ja sais taas potkut liiasta itkemisestä. ONNEA VETTEL

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marko09 kirjoitti:

Luin juuri, että Sebastian Vettel varmisti formula ykkösten maailmanmestaruutensa:

www.facebook.com/sttaaniuutiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu