Ottakaa mallia Anneli Sarista - siinä on rohkea nainen - vähän vaikeata kuvitelle Saria mustassa laahaavassa samettipakkauksessa isot korvikset roikkuen olkapäillä . . .
Eikö teitä jurpi, mustalaisnaiset ?
rohkea nainen !
12332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
joo jurpii kylä me mirantan, ellin ja anselikan kansa ajgelimme etä voi ola ett met joskincus halua selanen lyhy meko josa näkköö kottiin saakka.
kyllä anneli on rohkea, kaikki taiteilijat ovat rohkeita, mutta ei hänestä ole rokkimimmiksi, tässäkin pätee että suutari pysyköön lestissään.
Rokki? MIssäs kohtaa hän on rokkia tanssinut? Sehä oli lattaritanssi.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Cha-cha
Kyllä se Anneli Sarin tanssi näytti enemmpi jollekin pökkelö, kun lattari tanssille. Olihan hänellä loistokas puku, mutta siihen se loistokkuus sitten loppuikin.Odotimme hänen tanssistaan paljon enempi, kiun mitä oli..... Toivottavasti parempaa tulossa.
Hehhee ajatelkaas mikä näky -
anneli sari mustalaisnaisten samettiteltassa voi eiiiiiiii.
Otan osaa tähän keskusteluun vaikka ei kannattas. Anneli on taiteilija ja pukeutuu miten kulloinkin kuuluu.Anneli tykkää käydä sienestämässäkinkun on suomessa ja silloinkin pukeutuu kuin kuka tahansa valtaväestöstä.Annelilla on avara mieli ja katse. Annelilla oli aluksi,kun ei ollut niin kuuluisa samettihameet ja röijy. Oikeastaan hän on raikas tuulahdus uudistuksesta,nainen joka on riisunut poikke romanivaatteet vaikka oli ne jo pukenut. Eikä ketään häntä siitä moiti. Annelin tytöt ovat puolikkaita Ira ja Maria ja hyvin menestyvät maailmalla. Anneli on yhä kaunis ja yli 60v jo. Kun vertaa kaajeen naisiin,esim.Tukiainen-tuksu- järkky muija näyttää 70v vaikka on 33v
Kyllä niitä ladon seinästä revityn näköisiä on myös mustalaisissa; kaikki yli 30 v kävelevät hyvin, hyvin vaivalloisesti ja aikas ryppyisiä myös ovat.
Liioittelematta voi sanoa, että kun yksi dadjaana mirjanda anselika kävelee jalkakäytävää - siihen ei muut mahdu.
On erehdys luulla, että iso sametintekele peittää läskit.
Isothameet ei peitä läskejä van korostaa jos on perinteinen vaatetus.Ikävä kyllä pönkkä saa takapuolen isoksi,vaikka ei oliskaan.Röijy leikattu siten että korostaa vyötäröä,mutta haloo,jos ei ole vyötäröä,moni kaalee on lihava,mikä näky läskit tursoo röijyn nepparit lujilla ja perse alkaa lapaluista. Minä otin pönkän ajat sitte pois,ihan irvikuva naisesta jos on lihava ja nämä vielä korostaa.Mutta kukin taaplaa tavallaan.
Hyvännäköinen on Anneli ikäisekseen, mutta ei asu kyllä mustalaiskulttuurin mukainen ollut. Mutta kuten sanottu, taiteilija on taiteilija. Itsepähän tietää mitä tekee.
En tykänny annelin minihameesta. Olisi nyt ajatellut sukuansa mutta ei.Onko ketään pukeutunut tanssii tähtien..kisassa noin ala arvoisesti? Hyvä ettei sieltä iha *****vilkkunut. Rankkaa.
Oisko kuitenkin niin, että siinä puvussa oli samaa kangasta olevat mikrot alla, joten ei sieltä mikään luvaton ois voinutkaan vilkkua.
Anneli on upea, ylväs ilmestys. Luonnetta täytyy olla ja ei hiukka naisellista ylpeyttäkään ole pahaksi. Ainoastaan Annelin vuoksi katson tätä ohjelmaa.
Eihän tämän hetken "Tanssin tähtien kanssa" ole oikeastaan, kuin yksi aikuinen nais-ihminen, eli Anneli Sari. En pidä Ruotsalaisestakaan, sillä pyrkyri on aina ollut. Kuitenkin yllätyin siinä mielessä, että on ollut ihan hyvä tähän mennessä tanssin suhteen.
Muut näyttää olevan täysin julkisuuden ahneita, joilla ei ole oikeastaan mitään merkittävää tekoa, jonka perusteella olisi valittu ohjelmaan.
Olisivat ottaneet ohjelmaan Sinikka Sokan, joka oli myös yksi ennakko ehdokkaista. Häntä olisi ollut mielenkiintoista seurata. Kaunis nainen ja hyvä näyttelijä.
Salkkareiden Jiri ja Veeti Kallio ovat myös hyviä ja miehistä suosikkejanai:)
Mielestäni se ei ole tärkeää minkälaiset vaatteet on, vaan se mitä vaatteiden sisällä, eli sydämmessä. Anneli on todella upea ilmestys, joten hätä kyllä katsoo mielellään oli ryysyt millaiset vain.