Olisiko kokemuksia otsikon kohteesta? Ajatuksissa olisi viikon
keskihintainen loma kahdestaan, jossa matkatoimisto saisi vaikka
koplata hotellin lentojen kanssa yhteen. Pikatsekkauksella Lomalle.com
tarjoaa tuota n. 550 euroon. Rannalla ei viihdytä koko aikaa, vaan
ulkoilma-aktiviteetti kiinnostaa.
Gardajärvellä on varmaan ryhmän lukijoista moni käynyt. Otamme
kiitollisena vastaan vinkit majoitukseen, lentoihin, hintatasoon,
patikointiin, uimiseen sun muuhun liittyen, mitä ei ole edes hoksattu
ajatella.
-Jussi
Gardajärvi heinäkuussa?
4
2900
Vastaukset
- Vasilia
Sää Gardalla saattaa olla arvaamaton varsinkin heinäkuussa... Garda järven vesi on aika kylmää verrattuna muihin italian vesistöihin... gardalla myös tulee aivan älyttömästi... maisemien suhteen aivan mieletön paikka
- Masa
Niin, Gardajärvi kannattaa kiertää ympäri, esim. skootterilla tai vuokra-autolla. Tätä näkyä on vaikea kuvailla.
Toinen paikka on Sirmione, niemi järven eteläpäässä. Kuuluisa ylimmän luokan huvittelupaikka joskus muinoin, nyt ulkoilmamuseona. Kerran viikossa markkinat.
Kaupunki Pasciera del Garda on myös eteläpäässä. Pikku puoteja ja tunnelmaa. Satama, josta voi katsella risteilyaikatauluja.
Siinä kolmelle päivälle tekemistä, loppuaika meneekin vaikka uima-altailla tai järvessä.
Campingalue "Bella-Italia" myös kaupungin lähellä, mahtava paikka vaikka kulkea läpi ja katsella muiden vaunuja ja telttoja.
Ehkä polkupyörällä näkisi paljon ??? - stststs
Garda järvi on aivan megaupee paika. Ruoka on järkyttävän hyvää ja maisemat upeet. gardalla ruskettuu hyvin mut vesi on sika kylmää niin ku joku sano. koskapa vesi tulee suoraan vuoristosta, pulahtaminen laittaa adrenaliinit virtaa.sää on kans vaihteleva. saattaa sataa ihan yhtäkkiä ja taas aurinko paistaa pilvettömältä taivaalta.
Kannattaa mennä, paikan päällä löydätte aktiviteettja aivan varmasti, ainakin kulinaristisia ja muitakin.
siellä on muutama aika edullinen hostelli joissa yövyin oman visiittini aikana.nekin oli ihan mukavia mutta ainahan hotelli voittaa kyseiset oleskelupaikat.
hauskaa matkaa - Anonyymi
Onko telttailu mahdollista missä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022192Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122079Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821079Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel58995Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia403963Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41868- 56819
- 79795
- 108766