Matka palkitsee

T.H.

Pikkujouluaika lähestyy ja sovittelijoiden perinteinen ulkomaanmatka paikkakunnallamme lähestyy. Ulkomaanmatka on kiva palkkio sovittelusta ja pääsee keskustelemaan samaa vapaaaehtoistyötä tekevien tositen sovittelijoiden kanssa sekä myös perinteisesti rentoutumaan oopperassa ja juhlaillallisella. Sovittelu on hyvä juttu!

6

628

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masa

      Ehdottomasti samaa mieltä.
      Sovittelutoiminta kannattaa aina!

    • Passi tanassa jo

      Minne tänä vuonna makustetaan=)?

    • JaPäivärahatPäälle

      Tallinnaan varmaan, kuten yleensä

    • shoshanamirjami

      Sovittelu on hyvä juttu sovittelijoille, koska pääsevät jonninjoutaville matkoille. Sovittelu on vain toinen nimitys oikeudenpalvelijoiden työnvieroksunnalle.

      • TyönäEiVoiPitää

        Voi sinua ressukkaa, perustietosi ovat puutteellisia. Sovittelutoimistossa ei ole yhtä ainutta lainoppinutta, lakimiestä, tuomaria tai asianajajaa. Kenelläkään, johtajat mukaan lukien, ei ole minkäänlaista lakialan pätevyyttä!

        Ovat merkonomeja ja alemman tason sosiaalityöntekijöitä sosionomeja. Johtaja saattaa olla yliopistosta -tai AMK:ista- valmistunut sossu tai sosionomi.

        Oikeudenpalvelijat laiskottelevat oikeuslaitoksessa, sovittelijat kaupunkien sosiaalitoimessa Aluehallintoviranomaisen "valvoessa" tätä toimintaa.


    • Anonyymi

      Ilmakitara soi!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      40
      2750
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      18
      1586
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      26
      1252
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      341
      1163
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      60
      1121
    6. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      48
      943
    7. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      919
    8. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      828
    9. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      800
    10. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      794
    Aihe