Pikkujouluaika lähestyy ja sovittelijoiden perinteinen ulkomaanmatka paikkakunnallamme lähestyy. Ulkomaanmatka on kiva palkkio sovittelusta ja pääsee keskustelemaan samaa vapaaaehtoistyötä tekevien tositen sovittelijoiden kanssa sekä myös perinteisesti rentoutumaan oopperassa ja juhlaillallisella. Sovittelu on hyvä juttu!
Matka palkitsee
6
661
Vastaukset
- masa
Ehdottomasti samaa mieltä.
Sovittelutoiminta kannattaa aina! - Passi tanassa jo
Minne tänä vuonna makustetaan=)?
- JaPäivärahatPäälle
Tallinnaan varmaan, kuten yleensä
- shoshanamirjami
Sovittelu on hyvä juttu sovittelijoille, koska pääsevät jonninjoutaville matkoille. Sovittelu on vain toinen nimitys oikeudenpalvelijoiden työnvieroksunnalle.
- TyönäEiVoiPitää
Voi sinua ressukkaa, perustietosi ovat puutteellisia. Sovittelutoimistossa ei ole yhtä ainutta lainoppinutta, lakimiestä, tuomaria tai asianajajaa. Kenelläkään, johtajat mukaan lukien, ei ole minkäänlaista lakialan pätevyyttä!
Ovat merkonomeja ja alemman tason sosiaalityöntekijöitä sosionomeja. Johtaja saattaa olla yliopistosta -tai AMK:ista- valmistunut sossu tai sosionomi.
Oikeudenpalvelijat laiskottelevat oikeuslaitoksessa, sovittelijat kaupunkien sosiaalitoimessa Aluehallintoviranomaisen "valvoessa" tätä toimintaa.
- Anonyymi
Ilmakitara soi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä732549Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512055Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741140