Kämppis Helsingistä

X

Etsin naispuolista noin 20-25 vuotiasta kämppistä Helsingistä. Haluaisin asunnon mielellään läheltä keskustaa tai hyvien kulkuyhteyksien päästä sieltä, vuokra saisi olla enintään 500 e/kk. Toivoisin muuttoa mahdollisimman pian.

Olen luotettava ja siististi asuva kämppis. Olen aina asunut Helsingissä, tällä hetkellä en opiskele, käyn ainoastaan töissä.

Jos etsit kämppistä, jonka kanssa etsiä asunto tai kämppistä jo valmiiseen kimppakämppään, laita viestiä niin jutellaan lisää!

3

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hojalehto

      saanko maili osotteesi? :)
      olen 23-v tyttö ja etsin myös kämppistä, lähdetkö mukaan etsimään edullista asuntoa helsingistä..? jos niin,kerron enemmän itsestäni:)
      samat kriteerit kuin sinulla!:) muutto mahd pian, 1.12->
      mailaillaan!!:)
      [email protected]

    • M

      Moikka! Täällä olisi myös kämppisten (yhden tai ehkä useammankin) etsintä käynnissä. Olen 25-vuotias kohta valmistuva opiskelija ja asuntokriteerit kuulostivat samalta kun itselläni. Muuttamaan olisin valmis 1.12. Laita mailia, niin jutellaan lisää! Tosiaan myöskään esim. kolmen hengen kimppakämppä ei olisi mahdoton ajatus.. todennäköisesti kohtuuhintaista asuntotarjontaa löytyisi jopa enemmän :)

      [email protected]

    • kämppiiiisssss

      Minulla on jo 2 kaveria muuttamassa kanssani 1.12 viimeistään. Kriteerit samat, ollaan kaikki 24 v. Itse olen tyttö mutta 2 miespuolista myös mukana. Jos kiinnostaa rentoa mutta kunnollista kimppa-asumista ota yhteyttä. Me etsimme kantakaupungista, eli Kamppi jne.

      [email protected] HUOM. .FI lopussa, ei com :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe