mitä mieltä?

Ajattelimme antaa tyttärellemme nimen Ariel Sharon. Mitä tykkäätte?
3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvälle ystävälleni ja kollegalleni Ariel Sharonille vai?

Äänestä

niinpa niin.

tosi uskottava juttu.

Varsinkin kun Ariel on viela pojan nimi ....

Äänestä
  • Ariel on kyllä ihan tytön nimi. Katsoppas vaikka pieni merenneito ja mieti sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitsykkä kirjoitti:

Ajattelimme antaa tyttärellemme nimen Ariel Sharon. Mitä tykkäätte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu