Ei mitään tarvetta käyttää Linuxia

windows-käyttäjä

Kuulkaas nyt Linux-idiootit. Kaikesta itkemisestänne huolimatta mulla ei ole pienintäkään tarvetta käyttää Linus Torvaldsin paskatuotteita. Käytän nopeasti ja sujuvasti Windowsia, eikä format c:eiden kirjoittelu ole mikään ongelma, osaan käyttää täysin sujuvasti komentokehoitetta. Windows on minulle yhtä kotoisa kuin teille on se lelu Linuxinne.

En kertakaikkiaan keksi mitään syytä miksi käyttäisin Linuxia, joka aikanaan tuotti niin paljon turhaa työtä ja kärsimystä, kunnes vaihdoin Windowsiin. The Pirate Show ei ole syy käyttää Linuxia eikä edes pelaaminen. Siihen pitäisi ensin vetää piratebaysta Linuxin laiton kopio ja sitten imutella pelit piratebaysta. Enpä viitsi vaivautua, Linuxiin saa ilmaiseksi pelejä microsoft.comista.

En todellakaan siirry koskaan enää maksullisten ohjelmistojen maailmaan. En suostu maksamaan rehellisesti samaa hintaa jonka te taukit maksatte kun ette tajua ottaa ilmaiseksi. Windowsin kanssa kaiken saa ihan laillisestikin ilmaiseksi, jopa windowsin itsensä. Ei tarvitse maksaa laillista hintaa kenellekään mistään ohjelmistosta, eikä kukaan kysele, että teitkö itse ilmaisen ohjelman? Enpä tehnyt, tulevaisuudessa teen kun opettelen ohjelmoimaan Windowsille.

Se on ihan turha palstalla itkeä miten vaikea on kirjoittaa format c: komentoja, jos ette itse osaa. Joku muu katsokaas osaa. Teen komentokehoitteella asiat helvetin paljon nopeammin ja tehokkaammin kuin teikeläiset Linux-pellet naksuttelette graafisesti ja odottelette, että se Linux-installer ajaa itsensä ja ehkä onnistuu tai sitten ei onnistu.

Miksi siirtyisin Linuxiin? Ei pienintäkään syytä liittyä Linuxin aivottomaan ja ajattelukyvyttömään zombilaumaan mörisemään kannabiksen ihanuudesta. Pysyn aina Windows-käyttäjänä.

9

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 24

      >format c:
      >Linuxiin saa ilmaiseksi pelejä microsoft.comista

      Hahaha! Päivän parhaat naurut!

      • windows-käyttäjä

        Kiitos että pidät postauksestani, tämä on tositarina ja Windows on parempi kuin Linux.


    • krakkerionhakkeri

      windows voittaa! linux on tietotekniikkanerojen (peelot) leikkikenttä, eivätkä ne osaa edes ohjeistaa windows-käyttäjiä käyttämään linuxia, niistä on hauskaa, kun miljardit ihmiset maailmassa kokeilevat linuxia ja toteavat sen paskaksi. vaikkakin ilmaiseksi paskaksi.. kaikki pitää tehdä itse, kukaan ei oikeasti viitsi tehdä linuxiin sellaisia ohjelmia, joita windows-ihmisetkin osaisivat käyttää, miksi tehdä, kun kaikki käyttäjät osaa käyttää linuxia silmät kiinni konekielellä ja nollilla ja ykkösillä !!! windowssiin ei tarvitse kovin suurta koulutusta tehdäkseen ihan mitä huvittaa, minun 4 vuotiaat poikanikin osaavat laittaa pelit windowsiin ja pelata niitä, linuxiin eivät osaisi, koska siinä tarvitsee jo konekieltä ja ohjeita peeloilta siihenkin, kun tökkää muistitikun koneeseen, taikka laittaa cd-levyn kelkkaan, ! windows sen sijaan hoitaa kaiken itse kyselemättä tyhmiä peeloilta !

      • 23

        WAU! Tekniikan ihmelapsia. Pidät varmaan muksujas tosi neroina? Isältä ne ei ainakaan niitä geenejä ole saanut.


    • dälli

      Tu purkaus vaikuttaa joko peeneloskloonin tai turhautuneen win-kauppiaan purskahdukselta.

      Jos haluaa kirjoittaa uskottavan oloisen trollin, pitää pitää huolta siitä, että oksennus on _sisäisesti johdonmukainen_. Siitä saitte perusohjeen kaikkeen manipulointiin.

    • Windows parempi!

      Tosiaan jo 4-vuotiaat osaavat sitä käyttää, mutta annas olla, kun on linux-jakelu......... siitä sudoaptget-mössöstä ei ota aikuisetkaan selvää!

      Siinä se olennainen tulikin - windows on käyttäjä ystävällinen, sitä voi ihan normaalijärkinen, lukutaitoinen ihminen käyttää itsekseen - iästä riippumatta, mutta yritäppäs linuxia? Pelkkä mokkula-yhteys jää haaveeksi!

    • yu567u

      No EI!!

    • Vai tulet toimeen ILMAN GNU/Linuxia...
      Ei paha, sit et käytä töllöä, et digiboxia, et nettiä, et välttämättä autoakaan, et palauta pulloja automaattiin, et kenties saa kaupasta mitään, kun osa tehtaista kenties seisoo kunnei tavaraa tule, et myöskää voi katsella kaikkia leffoja, kun rendaus klusterit on varmaan kaikki EI win pohjaisia, mitäs vielä... Puhelinkaan ei toimi välttämättä, kun luuri/tukarit on jotain muuta kuin win...
      Aika vähiin sun tekeminen jäi teknologian suhteen!

      ;-P

    • 18+18

      "Käytän nopeasti ja sujuvasti Windowsia, eikä format c:eiden kirjoittelu ole mikään ongelma"

      No olet sitten fiksumpi kuin palstan Windows-peelot, täällä he suoltavat sitä kuinka on äärettömän vaikeaa kirjoittaa mitään.

      "Miksi siirtyisin Linuxiin? Ei pienintäkään syytä liittyä Linuxin aivottomaan ja ajattelukyvyttömään zombilaumaan mörisemään kannabiksen ihanuudesta. "

      Kannabiksen? Oletko vittu ihan ulalla, tai siis tarkoitus ei ole kysyä vaan olet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      54
      7702
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7354
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      171
      6891
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6732
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      39
      5737
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5710
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5466
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3165
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      866
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      818
    Aihe