Kuulkaas nyt Linux-idiootit. Kaikesta itkemisestänne huolimatta mulla ei ole pienintäkään tarvetta käyttää Linus Torvaldsin paskatuotteita. Käytän nopeasti ja sujuvasti Windowsia, eikä format c:eiden kirjoittelu ole mikään ongelma, osaan käyttää täysin sujuvasti komentokehoitetta. Windows on minulle yhtä kotoisa kuin teille on se lelu Linuxinne.
En kertakaikkiaan keksi mitään syytä miksi käyttäisin Linuxia, joka aikanaan tuotti niin paljon turhaa työtä ja kärsimystä, kunnes vaihdoin Windowsiin. The Pirate Show ei ole syy käyttää Linuxia eikä edes pelaaminen. Siihen pitäisi ensin vetää piratebaysta Linuxin laiton kopio ja sitten imutella pelit piratebaysta. Enpä viitsi vaivautua, Linuxiin saa ilmaiseksi pelejä microsoft.comista.
En todellakaan siirry koskaan enää maksullisten ohjelmistojen maailmaan. En suostu maksamaan rehellisesti samaa hintaa jonka te taukit maksatte kun ette tajua ottaa ilmaiseksi. Windowsin kanssa kaiken saa ihan laillisestikin ilmaiseksi, jopa windowsin itsensä. Ei tarvitse maksaa laillista hintaa kenellekään mistään ohjelmistosta, eikä kukaan kysele, että teitkö itse ilmaisen ohjelman? Enpä tehnyt, tulevaisuudessa teen kun opettelen ohjelmoimaan Windowsille.
Se on ihan turha palstalla itkeä miten vaikea on kirjoittaa format c: komentoja, jos ette itse osaa. Joku muu katsokaas osaa. Teen komentokehoitteella asiat helvetin paljon nopeammin ja tehokkaammin kuin teikeläiset Linux-pellet naksuttelette graafisesti ja odottelette, että se Linux-installer ajaa itsensä ja ehkä onnistuu tai sitten ei onnistu.
Miksi siirtyisin Linuxiin? Ei pienintäkään syytä liittyä Linuxin aivottomaan ja ajattelukyvyttömään zombilaumaan mörisemään kannabiksen ihanuudesta. Pysyn aina Windows-käyttäjänä.
Ei mitään tarvetta käyttää Linuxia
9
273
Vastaukset
- 24
>format c:
>Linuxiin saa ilmaiseksi pelejä microsoft.comista
Hahaha! Päivän parhaat naurut!- windows-käyttäjä
Kiitos että pidät postauksestani, tämä on tositarina ja Windows on parempi kuin Linux.
- krakkerionhakkeri
windows voittaa! linux on tietotekniikkanerojen (peelot) leikkikenttä, eivätkä ne osaa edes ohjeistaa windows-käyttäjiä käyttämään linuxia, niistä on hauskaa, kun miljardit ihmiset maailmassa kokeilevat linuxia ja toteavat sen paskaksi. vaikkakin ilmaiseksi paskaksi.. kaikki pitää tehdä itse, kukaan ei oikeasti viitsi tehdä linuxiin sellaisia ohjelmia, joita windows-ihmisetkin osaisivat käyttää, miksi tehdä, kun kaikki käyttäjät osaa käyttää linuxia silmät kiinni konekielellä ja nollilla ja ykkösillä !!! windowssiin ei tarvitse kovin suurta koulutusta tehdäkseen ihan mitä huvittaa, minun 4 vuotiaat poikanikin osaavat laittaa pelit windowsiin ja pelata niitä, linuxiin eivät osaisi, koska siinä tarvitsee jo konekieltä ja ohjeita peeloilta siihenkin, kun tökkää muistitikun koneeseen, taikka laittaa cd-levyn kelkkaan, ! windows sen sijaan hoitaa kaiken itse kyselemättä tyhmiä peeloilta !
- 23
WAU! Tekniikan ihmelapsia. Pidät varmaan muksujas tosi neroina? Isältä ne ei ainakaan niitä geenejä ole saanut.
- dälli
Tu purkaus vaikuttaa joko peeneloskloonin tai turhautuneen win-kauppiaan purskahdukselta.
Jos haluaa kirjoittaa uskottavan oloisen trollin, pitää pitää huolta siitä, että oksennus on _sisäisesti johdonmukainen_. Siitä saitte perusohjeen kaikkeen manipulointiin. - Windows parempi!
Tosiaan jo 4-vuotiaat osaavat sitä käyttää, mutta annas olla, kun on linux-jakelu......... siitä sudoaptget-mössöstä ei ota aikuisetkaan selvää!
Siinä se olennainen tulikin - windows on käyttäjä ystävällinen, sitä voi ihan normaalijärkinen, lukutaitoinen ihminen käyttää itsekseen - iästä riippumatta, mutta yritäppäs linuxia? Pelkkä mokkula-yhteys jää haaveeksi! - yu567u
No EI!!
Vai tulet toimeen ILMAN GNU/Linuxia...
Ei paha, sit et käytä töllöä, et digiboxia, et nettiä, et välttämättä autoakaan, et palauta pulloja automaattiin, et kenties saa kaupasta mitään, kun osa tehtaista kenties seisoo kunnei tavaraa tule, et myöskää voi katsella kaikkia leffoja, kun rendaus klusterit on varmaan kaikki EI win pohjaisia, mitäs vielä... Puhelinkaan ei toimi välttämättä, kun luuri/tukarit on jotain muuta kuin win...
Aika vähiin sun tekeminen jäi teknologian suhteen!
;-P- 18+18
"Käytän nopeasti ja sujuvasti Windowsia, eikä format c:eiden kirjoittelu ole mikään ongelma"
No olet sitten fiksumpi kuin palstan Windows-peelot, täällä he suoltavat sitä kuinka on äärettömän vaikeaa kirjoittaa mitään.
"Miksi siirtyisin Linuxiin? Ei pienintäkään syytä liittyä Linuxin aivottomaan ja ajattelukyvyttömään zombilaumaan mörisemään kannabiksen ihanuudesta. "
Kannabiksen? Oletko vittu ihan ulalla, tai siis tarkoitus ei ole kysyä vaan olet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1856533Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto955437Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233417Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2423290Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat862398Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32125Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191766Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val481721Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi471583- 981376