Kuulin ääntä naapurista!

Se oli joku oven kolahdus ja yskäisy tai jotain...! En haluaisi jättää asiaa ihan tähän! Mikä nyt eteen??
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Valita isännöitsijälle. Ei asunnossa saa yskiä tai lyödä ovia kiinni. Turha melu on tuomittavaa...

Äänestä

Jos nyt et reagoi välittömästi, niin se on kuin antaisi pirulle koko käen.
1. Tee rikosilmoitus
2. Tee valitus EUn ihmioikeustuomioistuimeen

Näillä kun aloitat, niin pientä näpertelyä ihanpa vaikka harrastukseksi riittää monta vuotta.

Äänestä

Noin törkeä häirintä vaati ehdottomasti äärimmäisen tiukkoja ja päättäväisiä toimenpiteitä! Laita lappu postiluukusta, ja uhkaile heti isännöitsijällä/asukasyhdistyksellä/hallituksen puheenjohtajalla, poliisilla ja vielä häädöllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Painanko villaisella kirjoitti:

Se oli joku oven kolahdus ja yskäisy tai jotain...! En haluaisi jättää asiaa ihan tähän! Mikä nyt eteen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu