Eiks tänään jokin sellanen päivä ole.
Pahus kun itsellä kanan muisti, hyvä, mutta lyhyt.. Vaikkei kaikki aina ihan putkeen oo mennytkään.
Pröystäillä epäonnistumisilla
20
167
Vastaukset
- rygseck
Heh =)
Meinasin juur näpytellä samasta aiheesta...
Vissiin sitten epäonnistuin kun sinä ehdit ensin ;D
Mitäs me nyt sitten tehdään, tänä suurena juhlapäivänä ?
Marssitaan Senaatintorille ja julistetaan... jotain ?
Eiks kohta oo se nenäpäiväkin... on se yhtä karnevaalia tää elämä !!- Sibone*
Kiitti, ja kivat sulle ;)
Ajattelin, että nolla vastausta, epäonnistunut avaus vähintään ;) Niin, sana on mun puolesta vapaa..!
Etteks te jo ollu ilman housuja, vaatteita, ilman vaikka mitä, ties missä.. mitä jää jäljelle, enemmän ääntä, jos joltain jääny huomaamatta kuitenkin ;))
Multaa tullu möyrittyy pihalla, näppiskin sai osansa, taitaa hyvästellä mut kohta.- rygseck
Sibone kirjoitti:
Niin, sana on mun puolesta vapaa..!
Etteks te jo ollu ilman housuja, vaatteita, ilman vaikka mitä, ties missä.. mitä jää jäljelle, enemmän ääntä, jos joltain jääny huomaamatta kuitenkin ;))
Multaa tullu möyrittyy pihalla, näppiskin sai osansa, taitaa hyvästellä mut kohta.Ai jestas... täällä on ollu niin hyytävän kylmä tuuli tänään, ettei oo paljonkaan tehny nokkaansa mieli laittaa ulos :P
Eipä silti, mullat ovat kutakuinkin paikallaan, nurtsi vielä pitää kyllä kertaalleen leikata - taidan komentaa lapsia =)
Joo, hei - se oli performanssi se metrossa ilman housuja-juttu ;D
Kottoni kyllä antoi vinkin ettei näin kylmällä kantsis, miehenä tuo tietänee enemmän kuin minä, tässä asiassa :O
Mutta tuo päivän teema... sitä mä jäin pohtimaan... miten sitä pitäisi "juhlistaa" ?
Kai meistä jokainen on jossain kohtaa epäonnistunut, niin laitetaanko kokemukset kiertämään, vai miten..?
Hankala päivä - täysin epäonnistunut teema ;D rygseck kirjoitti:
Ai jestas... täällä on ollu niin hyytävän kylmä tuuli tänään, ettei oo paljonkaan tehny nokkaansa mieli laittaa ulos :P
Eipä silti, mullat ovat kutakuinkin paikallaan, nurtsi vielä pitää kyllä kertaalleen leikata - taidan komentaa lapsia =)
Joo, hei - se oli performanssi se metrossa ilman housuja-juttu ;D
Kottoni kyllä antoi vinkin ettei näin kylmällä kantsis, miehenä tuo tietänee enemmän kuin minä, tässä asiassa :O
Mutta tuo päivän teema... sitä mä jäin pohtimaan... miten sitä pitäisi "juhlistaa" ?
Kai meistä jokainen on jossain kohtaa epäonnistunut, niin laitetaanko kokemukset kiertämään, vai miten..?
Hankala päivä - täysin epäonnistunut teema ;DTuos partsilla mäkin vaan enimmäkseen nokkineni ulkoilin ;)
Kokemukset kiertään, ei huono idea.. loppuu päivä, ellei jatketa koko viikkoa.. ;)
Teemapäivän epäonnistunein mainos! :)
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kiusallinen-moka-lindexin-mainoksessa-kylla-leuka-tipahti/art-1288420524378.html
Tai no, huomioarvo ainakin kasvoi huikeasti! :))Juu, muisti on hyvä, nyt on kadksissa tämä pankin numrolista, jota tarvitaan laskujen maksuun. Laittoivat uuden, ja se uusi on hukassa.
Muutenkin nuo raha-asiat tulee hoidettua huolimattomasti.
Ei sitä usko erkkikään, miten paljon naisten eteen joutuu tekemään.
Nytkin piti kiskoa suntikset päälle, vaikka millään ei olisi kehdannut.
Yks emäntä tuossa viikolla sanoi, että tule käymään kakkukahvilla.
Huonoa se olisi tykännyt, jos ei olisi mennyt. Ei auttanut, vaikka kuinka laiskotti, oli siellä muitakin kutsuttu.
Hyvin minä suoriuduin, ei tipahtanut kakkupala lattialle, eikä kaatunut kahvi.
Ja mikä parasta, vaatteisiin ei tullut tahroja.- rygseck
Jessus sun kanssa, mies !
Eilen et kehdannut olla naisten seurassa aatamin asussa ja tänään sundiksissa... sulta loppuu karderobi vielä jos tota menoo jatkat - niit akkoja ku tulee vastaan harvase päivä :O
Oliks hyvää kakkua ??
(iski karsee makeennälkä) rygseck kirjoitti:
Jessus sun kanssa, mies !
Eilen et kehdannut olla naisten seurassa aatamin asussa ja tänään sundiksissa... sulta loppuu karderobi vielä jos tota menoo jatkat - niit akkoja ku tulee vastaan harvase päivä :O
Oliks hyvää kakkua ??
(iski karsee makeennälkä)Joo, kakku oli hyvää. Paksusti kermavaahtoa , Mansikkakakku oli, ja minun mielestä ihan kaunis.
Kummia nuo naiset, kun ne yrittää tuommoseen syötävään tuota kauneutta saada..
Sama maku sinä, vaikka kakku olis kun tiiliskivi, siis ulkonäöltä.
Ei se aina tämä miesten elämä ole helppoa, Elämä kun on opettanut, että maailma on paljon mukavampi elää, kun pitää naiset hyvällä tuulella. Ainakin yrittää.- rygseck
k-kotton kirjoitti:
Joo, kakku oli hyvää. Paksusti kermavaahtoa , Mansikkakakku oli, ja minun mielestä ihan kaunis.
Kummia nuo naiset, kun ne yrittää tuommoseen syötävään tuota kauneutta saada..
Sama maku sinä, vaikka kakku olis kun tiiliskivi, siis ulkonäöltä.
Ei se aina tämä miesten elämä ole helppoa, Elämä kun on opettanut, että maailma on paljon mukavampi elää, kun pitää naiset hyvällä tuulella. Ainakin yrittää.*kituu*
Ei kai semmosta tekis kenenkään mieli ottaa, semmosta tiiliskivee siis - iso osa sen kakun mausta taitaa olla sen ulkonäössä =)
Niin no tonhan vois testata pimeässä - ei hullumpi idea !!
Mä en panis olleska pahakseni, vaikka joku pitäis mua hyvällä tuulella alinomaa... juu, ja luulen että maailma olisi tosiaan mukavampi paikka silloin =) rygseck kirjoitti:
*kituu*
Ei kai semmosta tekis kenenkään mieli ottaa, semmosta tiiliskivee siis - iso osa sen kakun mausta taitaa olla sen ulkonäössä =)
Niin no tonhan vois testata pimeässä - ei hullumpi idea !!
Mä en panis olleska pahakseni, vaikka joku pitäis mua hyvällä tuulella alinomaa... juu, ja luulen että maailma olisi tosiaan mukavampi paikka silloin =)Minäpä oon maistanu isoo ruosteista mutteri kait se oli, vaikka on mennä ruuvit ja mutterit sekaisin ;) Niin täytekakun koristeena oli.. osoittautu sittemmin suklaaksi. Eikä ollu juhlakalu naispuolinen, vaikkei se nykyisin taitais ihme olla ;))
Mulla löyty kerran vastaavan jutun sisältävä kirjekuori yhen laatikoston takaa lattialta.. siis eihän se papruja täys ollu se laatikko tietenkään! ;)
No on se hyvä ainakin naapurin emäntä pitää tyytyväisenä..
Ja tällanen päivä, eikä tullu ees pukupyykkiä.. eihän tässä pääse vahingoniloitseen lainkaan!
- Rattus sp.
Tiistaina voitin 2,40 euroa V4:ssa, mutta olin laittanut likoon 4,80 euroa. Eikö se riitä, että saa neljä hevosta veikattua oikein voittajaksi, pitääkö siitä vielä maksaakin?
Harmittaa vieläkin :(.Mä en noista peleistä ymmärrä, muuta kun että kurja jos menee rahaa 'hukkaan'!
Lotossa sain euron voittoa, 5 vkon kesto. Kyllä lämmitti ;))- Rattus sp.
Oma epäonnistumiseni tuntuu pienehköltä tuon rinnalla. Kuinka kestit? Minun kohdalla toipuminen olisi vaatinut pullon kuohuviiniä.
- Rattus sp.
Sibone kirjoitti:
Mä en noista peleistä ymmärrä, muuta kun että kurja jos menee rahaa 'hukkaan'!
Lotossa sain euron voittoa, 5 vkon kesto. Kyllä lämmitti ;))Ainoa lohtu on se, että pelasin edellisen päivän V4-voitolla ja sitä rahaa on vielä jonkun verran jäljellä. Järjestelmäni ei ole pettämättätön ja kivikkoinen tie on vielä edessä,
Lotossa olen selvästi miinuksella :).
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242401Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442007Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261883Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101683Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121032Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181009- 55870
- 63865
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2808