Armeijaan tuli Alokkaan vaimo tapaamaan miestä oma lapsi sylissä.
Alikessu tuli paikalle ja sanoi; -Onpa ruma lapsi teillä?
Vauva vastasi; - Alikessu joutuu helvettiin kuoltuaan.
Alikessu otti aseen ja ampui itsensä.
hahahaha, tajuatteko hauskuuden tässä??? helppo tajuta, pikkuvauva sai aikaan sen .....
The baby OWNED alikessu.
Vauva owned him.
MUAHAHAHAHA
Hauskin juttu Armeijassa.....
4
421
Vastaukset
- En pitänyt vitsistä.
Jonkinlainen hauska koukku puuttui kokonaan eikä tämä mustan huumorinkaan saralla järin hauska ollut. Lisäksi tuli sellainen olo että kirjoittajalla on syystä tai toisesta jonkinlaista kaunaa armeijaväkeä kohtaan. Voihan vihansa kohteita käsitellä hauskastikin ja hyvän maun rajoilla pysyen. Saatan olla väärässäkin mutta vähän väärällä tavalla ilkeämielinen meininki vitsissä oli. Saahan täällä toki kaikenlaista komiikkaa harrastaa mutta kai on parempi kanssa vähän miettiä mitä kirjoittaa kun täällä on vähän pahasuisempiakin kritisoijia.
- Juha822222
Annoin plussaa sulle, Armeijavitseistänikö paistaa läpi viha/katkeruus Armeijaa kohtaan???
Ei mulla oikeasti ole mittään Armeijaa vastaan.
Mutta tiedän että siellä on joitain Alikessuja, Yliluutnantteja ja muita Vääpeleitä sun muita jotka saattaa olla inhottavia persoonia ja sen vuoksi nämä vitsit on heille tarkoitettuja pitkälti.
Yleensä on semmonen ajatus että Armeijan sakki on henkisesti vahvaa mikä ilmenee kiusaamismuotona mutta loppujen lopuksi henkinen kiusaaja onkin pienisieluinen ja heikko koska pitää kiusata jotta näyttää itsensä saamaan suuremmalta.
Tämän takia nämä jotkut tai aika monetkin Armeijavitsini on hyvin sarkastisia mutta ei ilkeämielisiä omasta mielestäni paitsi yksi ainakin on ilkeämielinen vitsi.
Joo kyllä mä kritisoin noita Armeijan ylempiä henkilöitä MUTTA EN TARKOITA SILLÄ SITÄ ETTÄ KAIKKI ALIKESSUT JA KUMPPANIT OIS TYMPEITÄ PERSOONIA.
Saattaahan joku saada minustakin tympeän ihmisen kuvan kun harrastan mustaa huumoria kautta sarkasmihuumoria tällä palstalla .....
Muuten sinällään EN OLE VASTAAN ARMEIJAA.
On hyvä käydä armeija koska jos tulee sota niin o parempi että on enemmän sotilaita omaa maata puolustamassa MUTTA aina pitäisi neuvotella kovasti jotta päästäisiin sopuun ennen sotaan menoa koska esim minä VIHAAN SOTAA.- Juha822222
Armeijassa jotkut johtohenkilöt kiusaa /simputtaa kuten minua mutta ite olin sen verran vahva persoona etten mennyt simputukseen vaan nostin rinnuksista seinille alikessun ja sain rangaistuksen.
Enkä voinut olla Armeijassa koska koin ryhmässä olon ahdistavana, olen omia teitä kulkeva erakko ennenkuin ns laumaeläin.
Armeijassa myös jollain virkahenkilöillä nousee ns kusi hattuun, ja sen kyllä huomaa ja yleensä noi tyypit on myös ilkeäluonteisimp0ia yleensä. - Sotaa vihaavaksi
Juha822222 kirjoitti:
Armeijassa jotkut johtohenkilöt kiusaa /simputtaa kuten minua mutta ite olin sen verran vahva persoona etten mennyt simputukseen vaan nostin rinnuksista seinille alikessun ja sain rangaistuksen.
Enkä voinut olla Armeijassa koska koin ryhmässä olon ahdistavana, olen omia teitä kulkeva erakko ennenkuin ns laumaeläin.
Armeijassa myös jollain virkahenkilöillä nousee ns kusi hattuun, ja sen kyllä huomaa ja yleensä noi tyypit on myös ilkeäluonteisimp0ia yleensä.henkilöksi käyttäydyt yllättävän aggressiivisesti ja kirjoittelet aika karmivaa tekstiä. No jaa huumori on taitolaji.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst24914341Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1463799PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283712Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1631492Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3651451En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O121234Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn441225Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var8971Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45918En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔91763