Coolein julkkis koskaan???

Juha822222

Ehkä Irwin, Juice tai Gösta Sundqvist koska he oli kaikkein suurimpia persoonia.
Tekivät kaiken toisin kuin muut yleensä.



loppuun vitsi; he eivät keksineet mitään muuta tekemistä elämässään ja ryhtyivät muusikoiksi .....

Itekin pitäisi tehdä samoin, eri juttu miten hyvä muusikko tulisi itestäni.

9

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juha822222

      Ironiaa, itseironiaa vielä loppuun minulta;
      Minä en koskaan keksinyt mitään tekemistä vaikka mietin kaikki tuhat ammattia ja vielä lisää, näillä mennään...
      jotain maailmanennätystä pidän kait hallussani tässä asiassa vai häh???!!!

      pitäähän sitä nauraa itelleenkin eikö???on ihan tervettä
      usein lasketaan huumoria isäni kanssa jääkiekkopelissä kun emme uskalla mennä baarin puolelle erätauolla koska pelkäämme ihmisiä niin me laskemme tällaista huumoria mm;
      minä; -mulla on kova kusihätä mutta täytyy laskea housuihin koska en uskalla mennä kahvion puolelle.
      Isäni; -voi kauhea kun mua pelottaa noi ihmiset, ja en millään uskalla mennä Kahvion puolelle, oikein hirvittää mua tekisi mieli huutaa APUA APUA.

    • Juha82222

      tekisi mieli kertoa nimeni
      ollaan pohjanmaalta, pohjois-pohjanmaalta
      erakkomiehiä keskeltä metsää, ei olla koskaan nähty naistakaan alastoma lol minä siis.....

      mua ei haittaa vaikka tulisitte vittuileen mulle, sillä turpaan tulee heti niin että tukka lähtee haha....

      hirvee uho päällä mulla haha.....kuten Tommi Evilällä haastatteluissa.
      älkää saatana tulko vittuileen mulle, mul on t-paita jossa lukee;mulle ei saa vittuilla.

      Juha on etunimeni, ai mistä arvasitte sen ja sukunimeni alkaa P:llä.
      haluan julkisuutta kun en saa sitä mistään muualta lol, itessäni vika kun en ole "julkku" kun oon vain tällainen yksinolija, mut se ei haittaa mua.
      Parempi jopa näin että ollaan pimennossa koko elämä, näkymätön mies.-

      • Juha822222

        annoin plussat itselleni


    • Eri asia

      on myös se viitsiikö tehdä töitä muusikon uran eteen tai onko lahjoja siihen. Mihinkään ammattiin ei ihan noin vain pääse ilman itsenäisiä päätöksiä. Muusikon työssä tarvitaan myös sosiaalista älykkyyttä ja varsinkin mikäli hän mielii saavuttaa suurempaa julkisuutta. Siinä joutuu olemaan tekemisissä monien ihmisten kanssa. Muusikon ja etenkin kuuluisan sellaisen on myös osattava toisinaan pitää jotkin asiat omana tietonaan ja mietittävä mitä sanoo.
      Myös väistämättömän kritiikin vastaanottaminen on ensisijaisen tärkeää.

    • Juha822222

      Paavo Lipponen on tunnettu siitä että hän ei pysty vastaanottamaan kritiikkiä kovin hyvin.
      Se on ihmistyyppikysymys, toiset tykkää jopa kritiikistä ja toiset masentuu tai suuttuu.

      Itselläni elämän negatiiviset asiat aiheutti kait efektin ja tietty perfektionismimainen luonteeni että olen vähän allerginen kritiikille.

      Moni muusikko saattaa olla ujo lavojen ulkopuolella mutta lavalla eivät ole ujoja.
      Onhan kuitenkin tarinaa mm Rauli Badding Somerjoen täytyy ottaa alkoholia jotta uskalsi esiintyä ja mm Samuli Putro on kertonut avoimesti kovasta jännittämisestään ennen keikkoja.
      Silti ovat menestyneet HIENOSTI Muusikon urallaan molemmat heput. (:

      Marion Rung, joka vaikuttaa niin sosiaaliselt ihmiseltä, niin oikeasti hän on tosi ujo eikä uskalla puhua juurikaan isoissa ryhmissä vaan menee lukkoon
      mutta on aika ristiriitaista kun hän pystyy esiintymään hyvin isoille ihmismassoille.

      Aika jänniä faktoja nämä, kerrankin otin faktat pöytään LOL

      • Paavo Lipponen

        Paavo Lipponen ei ole muusikko mutta se että julkisuudenhenkilö ei pysty ottamaan kritiikkiä vastaan ei ole kovin hyvää mainosta itselleen. Sellaisiakin pikku draamaprinsessoja toki löytyy ja se alkaa pikku hiljaa vaikeuttaa uraa kun sensaatiolehdet kaivelee luurangot kaapista. Itse en ainakaan ihaile sellaisia ja luulen/toivon ettei ihaile kukaan muukaan.

        Jotkut pystyvät kytkemään ujoutensa pois ja jännittäminen tietysti on ihan luonnollista. Suoranainen ihmispelko ja kykenemättömyys toimia vieraiden ihmisten kanssa onkin asia erikseen.

        En nyt tiedä oliko nuo nyt tähän tilanteeseen sopivia faktoja. Lipposen probleemi oli sellainen että sitä ei oikein voi ohittaa olankohautuksella vaan siitä tulisi päästä eroon ja noiden mainitsemiesi muusikoiden pulmat taas olivat aika tavallisia verrattuna alun perin esittämiini musamaailman vaatimuksiin. Tuo alkoholin otto jännitykseen ei kyllä pidemmän päälle ole paras ratkaisu jännitykseen.


    • jk

      irwin

    • A.Arvaanpa

      Mäntyharjjun Mr.Lothar maan aktiivisin aikuisviihteen yrittäjä ja yli sadan elokuvan päätähti

    • Ihailen salaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      35
      3775
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      51
      1704
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1369
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1211
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      174
      1072
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1051
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      84
      935
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      836
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      49
      781
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      760
    Aihe