Coolein julkkis koskaan???

Juha822222

Ehkä Irwin, Juice tai Gösta Sundqvist koska he oli kaikkein suurimpia persoonia.
Tekivät kaiken toisin kuin muut yleensä.



loppuun vitsi; he eivät keksineet mitään muuta tekemistä elämässään ja ryhtyivät muusikoiksi .....

Itekin pitäisi tehdä samoin, eri juttu miten hyvä muusikko tulisi itestäni.

9

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juha822222

      Ironiaa, itseironiaa vielä loppuun minulta;
      Minä en koskaan keksinyt mitään tekemistä vaikka mietin kaikki tuhat ammattia ja vielä lisää, näillä mennään...
      jotain maailmanennätystä pidän kait hallussani tässä asiassa vai häh???!!!

      pitäähän sitä nauraa itelleenkin eikö???on ihan tervettä
      usein lasketaan huumoria isäni kanssa jääkiekkopelissä kun emme uskalla mennä baarin puolelle erätauolla koska pelkäämme ihmisiä niin me laskemme tällaista huumoria mm;
      minä; -mulla on kova kusihätä mutta täytyy laskea housuihin koska en uskalla mennä kahvion puolelle.
      Isäni; -voi kauhea kun mua pelottaa noi ihmiset, ja en millään uskalla mennä Kahvion puolelle, oikein hirvittää mua tekisi mieli huutaa APUA APUA.

    • Juha82222

      tekisi mieli kertoa nimeni
      ollaan pohjanmaalta, pohjois-pohjanmaalta
      erakkomiehiä keskeltä metsää, ei olla koskaan nähty naistakaan alastoma lol minä siis.....

      mua ei haittaa vaikka tulisitte vittuileen mulle, sillä turpaan tulee heti niin että tukka lähtee haha....

      hirvee uho päällä mulla haha.....kuten Tommi Evilällä haastatteluissa.
      älkää saatana tulko vittuileen mulle, mul on t-paita jossa lukee;mulle ei saa vittuilla.

      Juha on etunimeni, ai mistä arvasitte sen ja sukunimeni alkaa P:llä.
      haluan julkisuutta kun en saa sitä mistään muualta lol, itessäni vika kun en ole "julkku" kun oon vain tällainen yksinolija, mut se ei haittaa mua.
      Parempi jopa näin että ollaan pimennossa koko elämä, näkymätön mies.-

      • Juha822222

        annoin plussat itselleni


    • Eri asia

      on myös se viitsiikö tehdä töitä muusikon uran eteen tai onko lahjoja siihen. Mihinkään ammattiin ei ihan noin vain pääse ilman itsenäisiä päätöksiä. Muusikon työssä tarvitaan myös sosiaalista älykkyyttä ja varsinkin mikäli hän mielii saavuttaa suurempaa julkisuutta. Siinä joutuu olemaan tekemisissä monien ihmisten kanssa. Muusikon ja etenkin kuuluisan sellaisen on myös osattava toisinaan pitää jotkin asiat omana tietonaan ja mietittävä mitä sanoo.
      Myös väistämättömän kritiikin vastaanottaminen on ensisijaisen tärkeää.

    • Juha822222

      Paavo Lipponen on tunnettu siitä että hän ei pysty vastaanottamaan kritiikkiä kovin hyvin.
      Se on ihmistyyppikysymys, toiset tykkää jopa kritiikistä ja toiset masentuu tai suuttuu.

      Itselläni elämän negatiiviset asiat aiheutti kait efektin ja tietty perfektionismimainen luonteeni että olen vähän allerginen kritiikille.

      Moni muusikko saattaa olla ujo lavojen ulkopuolella mutta lavalla eivät ole ujoja.
      Onhan kuitenkin tarinaa mm Rauli Badding Somerjoen täytyy ottaa alkoholia jotta uskalsi esiintyä ja mm Samuli Putro on kertonut avoimesti kovasta jännittämisestään ennen keikkoja.
      Silti ovat menestyneet HIENOSTI Muusikon urallaan molemmat heput. (:

      Marion Rung, joka vaikuttaa niin sosiaaliselt ihmiseltä, niin oikeasti hän on tosi ujo eikä uskalla puhua juurikaan isoissa ryhmissä vaan menee lukkoon
      mutta on aika ristiriitaista kun hän pystyy esiintymään hyvin isoille ihmismassoille.

      Aika jänniä faktoja nämä, kerrankin otin faktat pöytään LOL

      • Paavo Lipponen

        Paavo Lipponen ei ole muusikko mutta se että julkisuudenhenkilö ei pysty ottamaan kritiikkiä vastaan ei ole kovin hyvää mainosta itselleen. Sellaisiakin pikku draamaprinsessoja toki löytyy ja se alkaa pikku hiljaa vaikeuttaa uraa kun sensaatiolehdet kaivelee luurangot kaapista. Itse en ainakaan ihaile sellaisia ja luulen/toivon ettei ihaile kukaan muukaan.

        Jotkut pystyvät kytkemään ujoutensa pois ja jännittäminen tietysti on ihan luonnollista. Suoranainen ihmispelko ja kykenemättömyys toimia vieraiden ihmisten kanssa onkin asia erikseen.

        En nyt tiedä oliko nuo nyt tähän tilanteeseen sopivia faktoja. Lipposen probleemi oli sellainen että sitä ei oikein voi ohittaa olankohautuksella vaan siitä tulisi päästä eroon ja noiden mainitsemiesi muusikoiden pulmat taas olivat aika tavallisia verrattuna alun perin esittämiini musamaailman vaatimuksiin. Tuo alkoholin otto jännitykseen ei kyllä pidemmän päälle ole paras ratkaisu jännitykseen.


    • jk

      irwin

    • A.Arvaanpa

      Mäntyharjjun Mr.Lothar maan aktiivisin aikuisviihteen yrittäjä ja yli sadan elokuvan päätähti

    • Ihailen salaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      625
      2633
    2. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      418
      2076
    3. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      23
      2050
    4. JM lukkoliike

      Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran
      Jämsä
      19
      1616
    5. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      69
      1587
    6. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      65
      1502
    7. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      126
      1272
    8. Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."

      Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka
      Eläke
      23
      1090
    9. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      19
      1064
    10. Pankin avajaiset

      Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti
      Kuhmo
      16
      998
    Aihe