Olen lahdossa matkalle kolmen lapseni kanssa (1-v, 4v ja 8v). Ehka Kreikkaan ehka Turkkiin. Mita kaytannon vinkkeja teilla olisi? Kulkeminen? Matkatavarat? Viihdyke koneessa? Ilmanpaine ja korvakipu? Entas paikan paalla? Kaikki vinkit ovat erittain tervetulleita, olemme matkalla ensimmaista kertaa!
p.s. koneessa ei ole aakkkosia - pahoittelut!
Vinkkeja lasten kanssa etelaan matkustavalle
2
214
Vastaukset 2
- tassa kaikki
eikohan tasta aiheesta ole jo tarpeeksi juttuja joita oi tuolta haku kohteesta kastella...kun lahdette esim automatkalla niin miten silloin lasten kanssa menetellaan? Ei se lentaminen ole muuta kuin ajan tappamista...ja nuo lennot on niin lyhyita ettei ongelmia tule kuin tuon 1 veen kanssa joka istuu sinun sylissa koko matkan....
ps minulla on aakkosia mutta ei a ja o:ta....kylla sinullakin on aakkoset!!!!
taitaa olla tuo muukin tieto melkoisen alhaisella tasolla? - tekee mestarin
Käy ensin harjoituslennolla kotimaassa, tai lennä Maarianhaminaan. Kuljeskele kuin turisti kolmen lapsesi kanssa siellä paikan päällä. Sitten voit jo kokemusta käyttää hyväksesi matkustellessasi muihin maihin.
Muista ettet ota selvää mistään asiasta etukäteen kun matkustat kotimaassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562