On se kuule vaikeaa löytää tai hyväksyä ......

tapsa2012

On se kuulkaa vaikeaa tai hyväksyä ketään seurustelukumppaniksi muutaman Thaimaan reissun jälkeen, sinne jää kaikki haikeat erojutut ja suuttumukset tästä koti suomesta !

Voisi sanoa, että poijista tehdään miehiä Thaimaassa eivät enää ole tohvelisankareita vaan itsenäisiä miehiä !

Monet, joilla on ollut painon tai ulkomuodon kanssa ollut ongelmia, uskaltavat tarttua ongelmiinsa ja tehdä niille jotain ja moni alkaa uskoa parempaan tulevaisuuteen ja saa voimia jaksaa elää !

Toden totta, sellaisten oikeiden miesten on vaikea hyväksyä naisten mielivaltaa ja hyväksikäyttöä suomessa !!!
Se on vähän niin kuin tasa-arvoliike tai feminismin vastakohta ?

8

532

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jbskjb -jbvjs- _

      Ja kerran kun oot taikun kans sängyssä, ni maistuuko viä perunalandian ryhävalas? No ei todellakaan!!!!!!!!!!!!!!!

      • ei ne huoliskaan

        Jos mies on KERRANKIN käynyt "poikien kanssa" Thaimaassa tai thaihuoraamoissa, suomineidolla on varaa siirtyä parempaan yksilöön.
        Pitäkää te taikkunne.


    • todella hieno juttu

      Suositellaan. Ne tyypit jotka lähtee akan hakuun Aasiasta saakka on itsekin vähän ulkona markkinoilta. Heh heh.

      • >Niin olemme , täysin ulkona ja miksi ? Jos mies ei suostu katseleen naista kaljapullon ja röökin kans . Jos mies hakee tasavertaista kumppania raitista, savutonta itsestänsä huolehtivaa ja jolla talous kunnossa sekä muksut omillaan tai hyväksyvät perheeseen uuren jäsenen niin on se ihan helkutin vaikeeta. Siinä syy miksi suomi mies menee lomalle Thaimaahan ja lomailee kaasu pohjas ja haluaa tulla takaisin mahrollisimman pian sekä unohtaa totaalisesti suomi naiset.


      • tapsa2012

        JOO, NÄTTEJÄ NE ON !
        Toisin on Baaritytöt/baarihuorat täällä suomessa, vertaa vaikka paikalisessa baarissa ?


      • Kumpi parempi??

      • ei "tuliaisia"!
        vesaat1 kirjoitti:

        >Niin olemme , täysin ulkona ja miksi ? Jos mies ei suostu katseleen naista kaljapullon ja röökin kans . Jos mies hakee tasavertaista kumppania raitista, savutonta itsestänsä huolehtivaa ja jolla talous kunnossa sekä muksut omillaan tai hyväksyvät perheeseen uuren jäsenen niin on se ihan helkutin vaikeeta. Siinä syy miksi suomi mies menee lomalle Thaimaahan ja lomailee kaasu pohjas ja haluaa tulla takaisin mahrollisimman pian sekä unohtaa totaalisesti suomi naiset.

        Niin, ja tyhmä suomi-urpå uskoo että ne typykät RAKASTAA sua, ja ainoastaan sua ja itkemään sun perääs kun lähdet.
        Rahan eteenhän ne naisraukat siellä kaikkensa tekee, köyhyysrajalla elävät.
        En tiedä ketä tässä pitäisi enemmän sääliä...???


    • akljds

      haittaako se että on laiha kuin poika,ei mua ainakaan heh

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1582
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      336
      1084
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      131
      911
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      12
      724
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      595
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      39
      559
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      543
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      503
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      488
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      446
    Aihe