Mikä teitä jyväskyläläisiä vaivaa? Ette osaa kuin väkivallan lietsontaa, hyvästä opiskelija kaupungista on tullut väkivaltainen paikka. Kokoajan saa lukea jotain lehdistä, kun on joku pieksitty tai murhattu!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011101514575239_uu.shtml
Jyväskylä on oikeen väkivallan mekka!
12
446
Vastaukset
- Arvailuja
Jos fyysistä väkivaltaa ei käytetty, niin ehkä ei sivullisten olisi pitänyt mennä jututtamaan potentiaalista naisenhakkaajakusipäätä. Mahtoiko tekijä olla hormooneja suoneen piikittävä salijätkä? Sellaisilla kilahtaa minä hetkenä tahansa. Ovat uhaksi itselleen ja ympäristölleen, joten tarvitaan pippurikaasua ja sähkölamautinta.
Itse tappelen aina lähinnä vaan kavereiden kansssa kun ryypätään kämpällä jne. mutta tuleehan sitä sitten välillä keskusstassakin tapeltua jos on rahaa baariin mennä.
- tjukgummi
jonttipäitä ei junttipäitä! vanha paska opettaaa lapsilleen kylän kovin kundi.on perseest!
- jkhjkhkhk
ensin tuli herpaa sitten tuli turpaa½!
- zompiiii
kaiki meka mikä perusttuu teidän mekkaan, ei ole uskonnollista,vaan pahojen palvamisra?tietty alkoholismi on kaiken syy,noin aloittelialle,!pönttö sekaisin late aivo fatta ingentig,ukko ja akka on kuin per,seen, li,mas,ta luo,tu, knul,lu, känni.ssä orgg,kUU
- ammahoitsu
"zompii" on kehari. pahoittelen tapahtunutta korjoittelua.
- 555äääääääääääääääää
70 luvulla kypärätiellä asuneet tietää,muut on paskasakkia. Niinkun kypärätie nyt...
- potkittu
Prioriteetit on kaupungissa kaikkea muuta kuin kohdallaan.
Heja Andersson! - Igorsson
Se on totta, täälä asuu ja vaikuttaa paljon syrjäytynyttä ainesta, kaukaa muualta muuttanutta rikollisainesta, paljon työttömiä, runsaasti huonon itsetunnon omaavia, luonnevikaisia henkilöitä, hylättyjä lapsia ja nuoria ja kokoomukselainen johto.
- Hyvä markku
Ei ole Anderssonin vika ettei kaikki ole saanut lapsuudessa hyviä elämäneväitä eikä siten pysty opiskelemaan ja työllistymään.viina vie heidät jossain elämän vaiheessa.
- hahaaa..
No niin, mihin sitten haluaisit muuttaa. Missä olisi ruoho vihreämpää??
http://www.easypolls.net/poll.html?p=4e9027d4e5e2b0e4936cc49d - puhut soopaa
heh! hyvästä opiskelija kaupungista? koska Jyskälä on ollut semmoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1066756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3786387Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei613198Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521132689Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082330- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro201677Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341495Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247